Djembe na prezent :)

Bebny robić każdy może, jeden lepiej, drugi gorzej...

Moderator: Moderatorzy

raper
---------

Djembe na prezent :)

Postautor: raper » śr wrz 08, 2010 11:35 am

Witam wszystkich.
Poszukuję djembe na prezent. Osoba dla której ma to być prezent bardzo chciała by nauczyć się grać na takowym instrumencie.
Wpadłem na kilka pomysłów po przeczytaniu setek postów na różnych stronach i już się pogubiłem w tym gąszczu informacji.
Już na etapie wyboru typu producenta napotkałem na ścianę więc bardzo proszę o pomoc.
Rozważam następujące djembe:

http://www.sklepon.pl/product_info.php?products_id=928
http://www.sklepon.pl/product_info.php?products_id=883
unique brands 9" lub najlepiej 11" jeśli gdzieś znajdę
http://sklep.djembeplanet.pl/pokaz_prod ... ?idprod=84

Wydaje mi się, że djembe nie może być za duże, gdyż ma grać na nim kobieta o niewielkich wymiarach :wink: i małych dłoniach.
Zaznaczam, że chciał bym kupić coś do grania a nie postawienia na półkę, czego nie trzeba będzie wymienić za pół roku :wink: .

cena djembe wraz z pokrowcem musi się zmieścić w 800pln (za tyle znalazłem meinla ADJ3-L).
Z góry dziękuję za wszelką pomoc. Jednocześnie proszę o szybka odpowiedź gdyż nie mam za wiele czasu na zakup ;).

aaaa i jeszcze jedno to że rozważam egzemplarze z powyższych linków nie znaczy że inne wykluczam. Propozycje innych rozwiązań bardzo mile widziane :)
mihasz
****-----

Re: Djembe na prezent :)

Postautor: mihasz » śr wrz 08, 2010 2:53 pm

http://www.strefarytmu.pl/sklep/item/dj ... 9/434.html
pełna profeska, nigdy nie będzie musiała zmieniać. nie mała, ale nie ma za duzych bębnów,, trzeba dużo grać:)
pokrowieć kiedy indziej ;)
warto nabyć taki instrument.
zapomnij o meinlach.
pozdrawiam.
Awatar użytkownika
PETE
****-----

Postautor: PETE » śr wrz 08, 2010 3:26 pm

mihasz pisze:http://www.strefarytmu.pl/sklep/item/djembe%20z%20Gwinei/S2009/434.html
pełna profeska, nigdy nie będzie musiała zmieniać. nie mała, ale nie ma za duzych bębnów,, trzeba dużo grać:)
pokrowieć kiedy indziej ;)
warto nabyć taki instrument.
zapomnij o meinlach.
pozdrawiam.

Jak masz na to 800 zł - nie ma dyskusji, popieram w pełni przedmówcę !
Zamiast pokrowca - kup za psie pieniądze to, mam i zachwalam:
http://allegro.pl/mega-worek-transportowy-170l-nowy-z-wojska-karab-i1219604903.html
Pozdrawiam -
Piotr

"Całe życie walczyłem z idiotami." [Osho]
raper
---------

Postautor: raper » śr wrz 08, 2010 3:46 pm

Z różnych względów miała być mniejsza (głównie waga) - tyle wywnioskowałem z pewnej rozmowy :). Więc proszę o propozycje czegoś mniejszego :). Czemu mam zapomnieć o meinlu? To zła firma?

Pozdrawiam i dziękuję za szybką reakcję :). Mam tylko 2 tyg :P.
Awatar użytkownika
PETE
****-----

Postautor: PETE » śr wrz 08, 2010 4:04 pm

raper pisze:Z różnych względów miała być mniejsza (głównie waga) - tyle wywnioskowałem z pewnej rozmowy :). Więc proszę o propozycje czegoś mniejszego :). Czemu mam zapomnieć o meinlu? To zła firma?
Pozdrawiam i dziękuję za szybką reakcję :). Mam tylko 2 tyg :P.

W Meinlu jeśli chodzi o djembe jest fatalny stosunek jakości do ceny.

Jeśli chcesz zrobić dobry prezent, kupuj to co Ci mihasz radzi.
Djembe do grania nie kupuje się na wymiar, tak to na podstawkę pod kwiaty ...
Im większe i cięższe, tym lepsze.
Nie spotkałem jeszcze nikogo, kto miałby do wydania 800 zł, a nie chciał bębna ze Strefy Rytmu!!

Jeśli się upierasz, to z podanych przez Ciebie linków
http://sklep.djembeplanet.pl/pokaz_prod%20...%20?idprod=84
ale jeszcze parędziesiąt innych
Pozdrawiam -
Piotr

raper
---------

Postautor: raper » czw wrz 09, 2010 1:39 pm

Może wyjdę na ignoranta, ale niestety musi to być mniejszy bęben (bardziej mobilny i nie wymagający tragarza :P ). Poza tym bardzo by mi zależało żeby się zmieścić w 800pln z pokrowcem i wysyłką(a najlepiej wycieczką, zwłaszcza w wypadku bębna przecenionego tak jak w wypadku strefy rytmu chciał bym go przed zakupem obejrzeć a to ponad 300km wycieczki). Djembe planet i meinle mogę obejrzeć i kupić prawie na miejscu cena dużego meinla 800(na tel powiedziano mi ze do małej negocjacji) , małego 520, więc w jednym i drugim wypadku mieszczę się z kasą także djembe planet i unique brands mieści się w budżecie i dostępności bez problemu. Może dobrym pomysłem było by kupienie tego mniejszego meinla lub któregoś z djembe planet czy unique do nauki a potem traktowanie go jako mobilnego sprzętu na wypady? Do domu albo wożenia samochodem zawsze można później kupić coś większego jeśli się spodoba. Proszę o sugestie.

PS. Jeszcze takie pytania:
- czy do tego meinla można by było założyć taką ładna naturalną skórę w przyszłości czy raczej tylko takie coś jak na nim jest?
- czy może się wypowiedzieć ktoś kto obstukiwał te meinle bo nie ukrywam że podoba mi się ten bęben a i cena wraz z porządnym pokrowcem nie jest aż tak wygórowana
- ile może kosztować porządny pokrowiec porównywalny z tym meinla (u mnie na miejscu wszystkie są na zamówienie więc nie można pomacać i ocenić jakości)?

Pozdrawiam i dziękuję za wszystkie podpowiedzi :) .
Awatar użytkownika
PETE
****-----

Postautor: PETE » czw wrz 09, 2010 5:54 pm

raper pisze:Może wyjdę na ignoranta, ale niestety musi to być mniejszy bęben (bardziej mobilny i nie wymagający tragarza :P ).

Jeśli to są kryteria ... kupuj w Djembe Planet; jeśli nie mają pokrowca do kompletu - zobacz w sklepie internetowym Strefy Rytmu.
UNB i Meinla osobiście odradzam - ale oprócz Djembe Planet są jeszcze Riddim, P. Małkowski i inni dobrzy producenci polscy - sporo o tym na forum.
Pozdrawiam -
Piotr

raper
---------

Postautor: raper » pn wrz 13, 2010 4:00 pm

hehe no i wyszło na wasze ;) .
Odwiedziłem właśnie Pawła Pietrzaka no i zaproponował mi malijkę po promocyjnej cenie ;).
Bęben waży z 7kg jest duży i bardzo ładny :P. Dźwięku nie da się porównać z niczym innym co wcześniej słyszałem(a trochę się najeździłem i nasłuchałem :P ) :). Mam nadzieję że to był dobry wybór ;]. Bardzo dziękuję za pomoc w sprowadzeniu mnie na drogę dobrego afrykańskiego brzmienia :). Pan Paweł nastroił bębny które podobały mi się wizualnie + swoją propozycję no a potem wybór już był prosty hehe ;).
Jeszcze raz dziękuję za pomoc.

Bles i niech rytm będzie z wami :).
Bambi
---------

Postautor: Bambi » śr lut 28, 2018 12:42 pm

Witam:)
wiem , że wątek już stary, ale mam aktualne pytanie...który model djembe polecacie dla początkujących ? siostra zakochała się w tych klimatach i chcę jej kupić bęben na uro :D pozdrawiam

Wróć do „Producenci”