Djembe na youtubie.

Miejsce wymiany ciekawymi linkami...

Moderator: Moderatorzy

SebasJ
---------

Djembe na youtubie.

Postautor: SebasJ » wt sie 09, 2011 12:52 am

Witajcie,mam do Was ogromną prośbę - od 3 miesięcy kupuje djembe(troche mi wstyd,bo czasami czuje się jakbym był kobietą w odzieżowym sklepie). :D Ale pomińmy to... mianowicie chodzi o ten filmik: http://www.youtube.com/watch?v=TjnD89sabkE ten dźwięk strasznie mi się podoba. Jak wiadomo,nie sprowadzę sobie bębna ze Stanów,bo nawet ta firma nie wysyła poza kraj. Moje pytanie brzmi: Z jakiego afrykańskiego państwa podobnie może brzmieć bęben przedstawiony na filmiku? lub Dźwięk z tego bębna jest podobny do dźwięku bębna z...(nazwa państwa) Strasznie ułatwiłoby mi wybór bębna,ponieważ sprecyzowałbym,jakiego bębna konkretnie szukam. Dziękuję. ;)
Awatar użytkownika
Bartosz Suchowiecki
****-----

Re: Djembe na youtubie.

Postautor: Bartosz Suchowiecki » wt sie 09, 2011 8:15 am

To nie jest oryginalny instrument z krajów gdzie gra się na nim tradycyjnie.To lepszej jakości podróbka.Dobre Djembe powinno brzmieć tak http://www.youtube.com/watch?v=YZa5foxbD4E .Najlepiej poszukuj instrumentu z krajów takich jak : Mali,Gwinea,Senegal,Gambia,Burkina Faso.Pierwsze dwa Państwa najbardziej polecane. Polecam sklepy : http://sklep.djembeplanet.pl/pokaz_prod ... azwa&str=1
http://guineadrums.com/index-maint.php

Pamiętaj również o tym,że instrument ten nie będzie grał tak jak powinien zanim Ty nie zaczniesz grać jak powinieneś.
Pozostawajcie w świadomym kontakcie z emanacjami Boga,brońcie się przed bałwochwalstwem.
Awatar użytkownika
rebel
********-
Kontaktowanie:

Postautor: rebel » wt sie 09, 2011 12:35 pm

Ale wydaje mi się właśnie, że gwinejskie djembe ma inne brzmienie, niż malisjkie, mam wrażenie, że gwinejskie jest bardziej "suche", "trzaskliwe", a malijskie z metalicznym podźwiękiem, brzęczące.
Sam nieraz zastanawiałem się które djembe to "te suche",a które "brzęczące" i do dziś nie wiem;)
Mi sie wydaje, że najbliżej do tego jest "gwinejkom", to też kiedyś taką wybrałem, ale potem, następna już była bardziej zbliżona do tego "brzęczenia" i zgłupiałem.
Teraz mam LSD z gwinejską skórą i tez przyjemnie "trzaska", bez metalicznego oddźwięku.
Czyżby kwestia samej skóry?
A może tego nie da się określić, po prostu, czy "malijka", czy "gwinejka", wszystko zależy od konkretnego egzemplarza?
Albo techniki...
Choć nie na każdym djembe da się zagrać zawsze "suche" slapy i nie każda "zabrzęczy", gdy ktoś chce.
Awatar użytkownika
Stahu
****-----

Postautor: Stahu » wt sie 09, 2011 12:43 pm

z tego co ja zauważyłem, to bardzo dużo zależy od skóry.. mam jedną gwinejską djembe, i było już na niej kilka skór i za każdym razem brzmiała inaczej! teraz znowu mam na niej gwinejską skórę, i strzela tak świetnie jak wtedy kiedy ją kupowałem w Holandii 9 lat temu. ale nie potrafię stwierdzić różnic brzmieniowych pomiędzy malijskimi a gwinejskimi djembami bo każda jest inna.. senegalskie mają charakterystyczne brzmienie ze względu na głęboki kielich i krótką mocno rozwidloną nogę.
Awatar użytkownika
Bartosz Suchowiecki
****-----

Postautor: Bartosz Suchowiecki » wt sie 09, 2011 9:33 pm

Są różnice słuchowe,które się odczuwa,ale nie sposób określić słowami,reszta to technika i sposób wykonania instrumentu :)
Pozostawajcie w świadomym kontakcie z emanacjami Boga,brońcie się przed bałwochwalstwem.
Awatar użytkownika
KarWil
Admin
Kontaktowanie:

Postautor: KarWil » pn lis 07, 2011 12:54 pm

Grający na filmiku jest kongistą, jak sądzę. Bęben prawdopodobnie ma grubą skórę, więc brzmi jak brzmi. Jeżeli Ci się podoba - kup Pablo, albo kongę.
...gdzie moje punkty "pomógł"...

Wróć do „Bębny w sieci”