Babatunde Olatunji

Kogo warto posluchać...

Moderator: Moderatorzy

eleanorrigby
---------

Babatunde Olatunji

Postautor: eleanorrigby » śr gru 08, 2010 1:06 pm

Od zawsze interesowała mnie kultura afrykańska, ale nigdy nie zagłębiłam się dokłądniej w tę tematykę. Teraz ze względu na odrobinę wolnego czasu postanowiłam poszukać muzyki rodem z Afryki:) Pierwszy wykonawca na jakiego natrafiłam to własnie Babatunde Olatunji. Chciałabym zapytać, czy artysta ten jest wam znany i jeśli tak to co sądzicie o nim i jego twórczości. Moje pierwsze wrażenie niesamowite. Na forum widzę tutaj wiele innych propozycji, co jest bardzo pomocne i za co niezmiernie dziękuje. Właśnie dlatego też postanowiłam napisać na forum, bo blądząc po nieznanych terenach, można zejść na złą drogę, a jak słuchać czegoś z danego gatunku, to najlepiej tego co najbardziej wartościowe.

A wracając do samego Babatunde Olatunji to przeglądając masę filmików na youtube natknęłam się na utwory z gitarą, takie bardziej współczesne, unowocześnione, ale i takie rodem "z puszczy afrykańskiej", które przenoszą do zupełnie innego świata, innej kultury... Na polskich portalach nie wiele na temat Babatunde Olatunji można przeczytać. Na zagranicznych jest nieco lepiej...

Babatunde Olatunji pierwszy album nagrał w 1959r, ostatni w 2005. Świadczy to niewątpliwie o dużym doświadczeniu i jak mniemam talencie artysty. Brał udział w wielu festiwalach, współpracował z m.in. takimi artystami jak Carlos Santana czy Stevie Wonder(tych muzyków znam mniej lub bardziej i bardzo ich cenię dlatego taka współpraca robi wrażenie:))

Wiem, że to same ogólniki, ale mój angielski... hmmm... nie jest najlepszy;) A takie informacje dają jak myślę niezły ogólny zarys.
orlik
*******--

Re: Babatunde Olatunji

Postautor: orlik » śr gru 08, 2010 11:32 pm

Świetny bębniarz.
Co prawda do tradycyjnego grania na djembe mu dość daleko (a przynajmniej ja nie słyszałem żadnych 'tradycyjnych' nagrań), ale i tak warto posłuchać ;)

eleanorrigby pisze:kultura afrykańska

na szczęście coś takiego jak 'kultura afrykańska' nie istnieje
eleanorrigby
---------

Postautor: eleanorrigby » czw gru 09, 2010 5:22 pm

pisząc kultura afrykańska miałam na myśli jakiś zespół charakterystychnych cech kulturowych, na które składa się chociażby muzyka, no ale użyłam chyba złego określenia, za co najmocniej przepraszammm:)

A czy móglby mi ktoś polecić najlepszy album w dorobku Olatunji(oczywiście według własnego uznania), albo taki, który jest "najbilżej natury"? Sama nie wiem od czego zacząć słuchanie...
Awatar użytkownika
zahir1000
******---
Kontaktowanie:

Postautor: zahir1000 » sob gru 25, 2010 12:25 am

Witaj. Polecam go na star w afrykańskie granie, dokładnie ja od niego zaczynałem, mam do odsprzedania jego DVD African Drumming.
http://www.amazon.co.uk/Babatunde-Olatu ... B0002OOUUK

Gdybyś był zainteresowany pisz ethnica-art@o2.pl lub dzwoń 790881317

Wróć do „Zespoły i muzyka z bębnami”