A co myślicie o sound systemie????

Kogo warto posluchać...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
rasta:)
***------
Kontaktowanie:

A co myślicie o sound systemie????

Postautor: rasta:) » pn cze 12, 2006 10:22 pm

co myślicie o sound systemie????
Awatar użytkownika
jamajka
****-----
Kontaktowanie:

Postautor: jamajka » wt sie 01, 2006 11:17 pm

zależy o jakim sound systemie ;p zreszta to chyba malo związane z bebnami pytanie :) chociaz zalezy jaka definicja sound systemu operujesz :P
peace

love

respect

all

;)
Awatar użytkownika
BAŚA
*****----

Postautor: BAŚA » śr sie 02, 2006 1:07 pm

a właśnie, że związane z bębnami. Dread Lion Crew grają i na bębnach i na rege-dyskotekach. w prawdzie danych tych nie uzyskałam przez naoczne sprawdzenie, ale wierzę moim informatorom. i temu, co Japko pisze na forum też raczej wierzę.
Awatar użytkownika
***------
Kontaktowanie:

Postautor: rasta:) » pn sie 07, 2006 5:17 pm

jakby nie było związane z bębnami to bym nie pisała słyszałam kilaka kapel sound systemowych w których bębny były bardzo ważnym instrumentem więc pytam czy lubicie takie połączenia muzyki elektronicznej i etnicznej wydaje mi sie bardzo ciekawe jeżeli macie jakieś ciekawe kawałki dajcie linka pozdrawiam
ciekawa jestem, jaki stan umysłu i uczuć mógł posiadać ten człowiek, który skaził swoje usta krwią i pozwolił, aby wargi jego dotkneły zamordowanej istoty; kim był ten który, rozłożył na swoim stale okaleczone, martwe ciało
Awatar użytkownika
Dziwna
*****----
Kontaktowanie:

Postautor: Dziwna » pn sie 07, 2006 8:07 pm

akurat nie znam tego sound systemu ale jezeli chodzi o połaczenia bebnów z elektroniką to mi sie bardzo podoba :) i jestem jak najbardziej za takimi połaczniami... np. mój kumpel ładuje bębny do podkładów hiphopowych :)
Awatar użytkownika
***------
Kontaktowanie:

Postautor: rasta:) » pn sie 07, 2006 9:33 pm

a umieszcza to gdzieś na necie chciałabym tego posłuchać a może mogłabyś mi to wysłać na meila?? to musi byc bardzo ciekawe :) :) :)
ciekawa jestem, jaki stan umysłu i uczuć mógł posiadać ten człowiek, który skaził swoje usta krwią i pozwolił, aby wargi jego dotkneły zamordowanej istoty; kim był ten który, rozłożył na swoim stale okaleczone, martwe ciało
Ataman

Postautor: Ataman » wt sie 08, 2006 10:19 am

A mi się w ogóle takie coś nie podoba, z jednej strony dlatego że nie nawidzę muzyki elektronicznej i wszystkiego podobnego. Ja uważam że przez takie coś zacierane są pewne granice które nigdy nie powinny być zatarte . To jest moje własne zdanie na ten temat .

A skoro wam się podoba to ok. szanuje wasze zdanie, pozdrawiam
malina

Postautor: malina » wt sie 08, 2006 1:42 pm

a moim zdaniem granice sa po to zeby je łamać:P..no w kocu chyba na tym polega postęp w pewnym sesie..a samo połączenie ss i bebnów bardzo mi sie podoba :)
Awatar użytkownika
Dziwna
*****----
Kontaktowanie:

Postautor: Dziwna » wt sie 08, 2006 5:47 pm

rasta:) pisze:a umieszcza to gdzieś na necie chciałabym tego posłuchać a może mogłabyś mi to wysłać na meila?? to musi byc bardzo ciekawe :) :) :)

próbny kawałek mozna sciągnąć: http://mp3.wp.pl/p/strefa/posluchaj/hifi,138152.html a kolejny bedzie z rapem... w sumie podkład jest już gotowy.... ale dopiero bede mogła ci go przesłać pod koniec sierpnia gdy sie ukaże cała epka (przykazanie producenta i człowieka od rapu bo to ich płyta, a bebny tam są gościnnie na jednym kawałku.... mojego wykonania)
Awatar użytkownika
***------
Kontaktowanie:

Postautor: rasta:) » czw sie 10, 2006 9:25 am

Kawałek całkiem fajny najbardziej mi sie podoba początek jest przeszywający :) jak bedziesz miała jeszcze jakieś fajne kawałki to daj znać z miłą chęcią posłucham i interesująmnie bardziej sety z głosem aniżeli bez pozdrawiam Magda
Awatar użytkownika
Dziwna
*****----
Kontaktowanie:

Postautor: Dziwna » czw sie 10, 2006 11:21 am

Bede mieć dopiero pod koniec sierpnia, albo na początku wrześnie.... to ci w tedy przesle na mejla jakoś lub coś.... sie zgadamy :)
Awatar użytkownika
***------
Kontaktowanie:

Postautor: rasta:) » czw sie 10, 2006 10:11 pm

niemasprawy bardzo bym się cieszyła pozdrawiam

ps mój meil to wlochata17@interia.pl
Awatar użytkownika
mrowka
******---
Kontaktowanie:

Postautor: mrowka » pt sie 11, 2006 9:40 am

ja dupa jestem w tej kwesti, moge tylko powiedziec ze mi sie to podoba :0 ale zeby jakos sercem przy tym być to raczej nie :/
DJEMBE- dobre, bo polskie. polska brzoza, polska koza, bebniarz polak.

Projekt OM - Wszechświat Zaczął Się Od Dźwięku
Awatar użytkownika
Dziwna
*****----
Kontaktowanie:

Postautor: Dziwna » pt sie 11, 2006 12:39 pm

ja mam 2 serca... jedno tradycyjne...drugie udziwnione.... jedno woli tradycje drugie lubi wszystko mieszać..... ;)
Dyekon
---------

Re: A co myślicie o sound systemie????

Postautor: Dyekon » wt maja 13, 2014 9:54 pm

Zabawie sie w Archeologa ;]

Sam mam zamiar tworzyć z bratem sound system gdzie on puszczał, by muzykę i mixował ją na żywo.
A ja do tego przygrywałbym na Djembe oraz Didgerdoo.

Duża cześć muzyki dubowej opiera się na bębnach, jeżeli nie na zapętlonych przez cały utwór to chociażby przez miliony sampli ;) przesluchajcie chociażby tuny polskiego sound systemu "Radikal guru"

a co do djembe i rapu; bardzo polecam Ufo - Vixena i jeszcze pare kawałków z płyty kontinnum ale nie pamietam dokladnie nazw ;)

Jeżeli znacie więcej sound systemów działających w podobnej strukturze którą ja chciałbym stworzyć proszę o jakie kolwiek informacje.
Djembe, Didgiridoo, Drumla, harmonijka

"Wszyscy jesteśmy gigantami, wychowywanymi przez pigmejów, którzy nauczyli się chodzić na menalnych czworakach" - R.A. Wilson
Awatar użytkownika
jacek żelazek
---------

Re:

Postautor: jacek żelazek » wt maja 20, 2014 10:14 am

hej, od kilku lat bawię się w takie rzeczy i jest to świetna zabawa :) lubię grać z dj-ami i oni też to lubię, szczególnie kiedy dj słucha bębnów i stara się nawiązać komunikację (inaczej to trochę słabo), graliśmy np. w Głuchołazach na imprezie djembowej ze Słomą, Witkiem i Chiną i było super. Ale o nagranie trudniej, tzn. jest sporo na youtubie ale realizacji masakryczna bo z telefonów lub tym podobnych.

pozdrawiam :D

rasta:) pisze:jakby nie było związane z bębnami to bym nie pisała słyszałam kilaka kapel sound systemowych w których bębny były bardzo ważnym instrumentem więc pytam czy lubicie takie połączenia muzyki elektronicznej i etnicznej wydaje mi sie bardzo ciekawe jeżeli macie jakieś ciekawe kawałki dajcie linka pozdrawiam
Dyekon
---------

Re: A co myślicie o sound systemie????

Postautor: Dyekon » wt maja 27, 2014 7:31 pm

jeżeli gdzieś posiadasz dostęp do owych nagrań proszę o umieszcznie.

Jesteś w stanie przekazać jakieś rady dotyczące grania do takiej własnie muzyki dub/jungle/trap/roots dub itp..
Grać stały rytm z wejściami?
Zauważyłem, że głównie na takich imprezach przygyrwając do muzyki ludzie bardzo mało używają Bas'u raczej starają stosować tony i slapy, jest to wywołane słabym brzmieniem basu przy tak głośnych niskich częstotliwościach płynących z głośników?
Spotkałem się ze radą, aby wchodzić z przygrywkami pod instrumenty dęte(trąbki itp.), co o tym sądzisz?

Przygrywając do takiej muzyki zawsze mam problem ze złapaniem rytmu w momencie gdy wchodzi drop[typowy ciągnący się powyginany bas] w piosence.

z góry dziękuję.
Djembe, Didgiridoo, Drumla, harmonijka

"Wszyscy jesteśmy gigantami, wychowywanymi przez pigmejów, którzy nauczyli się chodzić na menalnych czworakach" - R.A. Wilson

Wróć do „Zespoły i muzyka z bębnami”