Ćwiczenia na wydobycie czystego dźwięku

Od czego zacząć, z czego sie uczyć, dyskusje o rytmach, wymiana tabulatur...

Moderator: Moderatorzy

teo
*--------

Ćwiczenia na wydobycie czystego dźwięku

Postautor: teo » wt cze 11, 2013 11:55 am

Hej, mam pytanie do doświadczonych djembistów - jak się tego nauczyć? Slapy i tony, którymi się posługuję nie są "tymi" dźwiękami i mimo prób nie mogę posunąć do przodu z tym. W ogóle to mam wrażenie, że naprawdę niewiele osób potrafi wydobyć z bębnów prawdziwe, afrykańskie brzmienie. Jest na necie masa ćwiczeń rodzaju paradidli, ale mi to nie pomaga. Obawiam się, że może chodzić o prędkość, czyli mielenie tych ćwiczeń bardzo wolno, a miałbym tu spory problem z cierpliwością. A może to przychodzi "z wiekiem"? Poradźcie coś.
Awatar użytkownika
juni
****-----

Re: Ćwiczenia na wydobycie czystego dźwięku

Postautor: juni » wt cze 11, 2013 1:40 pm

Ja nie jestem doświadczonym bębniarzem i nie potrafię wydobyć afrykańskiego brzmienia, ale jedno wiem - warto ćwiczyć wolno. Grając szybko łatwo ukryć niedoróbki i udawać, że się gra dobrze. Dopiero jak grasz ten sam rytm ale parę razy wolniej to możesz wyłapać wszystkie błędy ustawienia dłoni, palców, i w rezultacie pracować nad dźwiękiem. A jak później zaczniesz grać znów szybko pamiętając o technice to efekt może Cię zadziwić. :) O samym ustawianiu ręki to ja nie będę się mądrzył, bo nauczyciel ze mnie słaby, ale może jakiś rodzimy djembefola się wypowie. :)
pozdro
J u n i t y

Wróć do „Nauka gry i rytmy”