Czy to moze byc cukrzyca

Czyli miejsce gdzie możemy sobie pogawędzić o imprezie i nie tylko :)
Awatar użytkownika
zdre
---------

Czy to moze byc cukrzyca

Postautor: zdre » pt wrz 23, 2016 7:11 am

Ostatnio często źle się czuje. Mam częste bóle głowy, jest mi słabo, często sikam, mam czyraki a nawet grzybicę paznokcia, Dużo czytałam i to mogą być objawy cukrzycy. Jestem juz umowiona na pobieranie krwi dopiero za tydzień wiec nie mówcie żebym szla do lekarza bo pójdę jak odbiorę wyniki, chciałabym żeby ludzie które mają tą chorobę lub kogoś bliskiego chorego na cukrzycę powiedziały mi jak to u nich się objawialo?
simm
---------

Re: Czy to moze byc cukrzyca

Postautor: simm » pt wrz 23, 2016 9:28 am

Na tej stronie są wypisane wszystkie objawy;
http://ocukrzycy.pl/leczenie-cukrzycy/objawy-cukrzycy/

Wskazuja one wprawdzie na cukrzycę ale polecam sie nie nastawiać. Wiele osob naczyta się w sieci o chorobach, potem od razu myśli,że są chorzy.... Najlepiej wybierz się do lekarza rodzinnego. Ewentualnie na własną rękę do laboratorium. Badanie cukru kosztuje 5 zł i powie Ci wszystko.
drakkon
---------

Postautor: drakkon » wt paź 11, 2016 4:05 pm

Dokładnie, jedyne pewne informacje można uzyskać od lekarza :)
esnime
---------

Postautor: esnime » sob paź 22, 2016 4:53 pm

Otóż to, trzeba iść na badanie, wtedy nie ma żadnych niewiadomych :)
saliysali
---------
Kontaktowanie:

Postautor: saliysali » sob lis 05, 2016 8:10 pm

Typowe objawy cukrzycy
nieuzasadnione rozdrażnienie,
wilczy apetyt przy jednoczesnym chudnięciu,
wzmożone pragnienie,
osłabienie,
senność,
ciągłe zmęczenie
częste oddawanie moczu.
Jeśli u kogoś z członków twojej rodziny stwierdzono cukrzycę, musisz zachować szczególną czujność, bo możesz mieć skłonność do tej choroby. Obserwuj swój organizm i badaj poziom cukru.
opinie o rehabilitacji ARPwave: technologiers.pl/nasi-pacjenci/
Papryka
---------

Postautor: Papryka » czw gru 15, 2016 10:03 pm

Badanie jest oczywiście niezastąpione, jednak zanim do niego dojdzie, to przecież można czasem oszaleć z tego oczekiwania. Sama wiem to po sobie, taki mam niespokojny charakter. :) Też znalazłam opis kiedyś, dokładnie przedstawiający objawy cukrzycy http://benfogamma.info/pierwsze-objawy-cukrzycy/. Nie jest to oczywiście żadna wyrocznia, bo organizmy ludzkie się przecież też od siebie różnią. Ale takie podstawy warto znać, chociażby po to, by zareagować odpowiednio, gdy nasz organizm zacznie jakoś zachowywać się inaczej, niż dotychczas. Jest też informacja, jak zapobiegać powstawaniu cukrzycy, co też w naszych czasach jest mocno istotne, skoro cukrzyca nabiera już miana choroby cywilizacyjnej.
iglako
*--------

Postautor: iglako » śr kwie 26, 2017 7:22 pm

Polecałbym udać się do jakiegoś sprawdzonego laboratorium i przeprowadzić dokładne badania ze wszystkich dziecin. Wygląda to dosyć mocno, ale niekoniecznie będzie takie poważne. Zerknij sobie do najlepszego laboratorium w kraju i zobacz informacje o oferowanych badaniach - jest tego sporo, także na pewno znajdziesz coś dla siebie ;)
duczniksm
---------
Kontaktowanie:

Postautor: duczniksm » wt paź 03, 2017 7:54 pm

Wśród pierwszych sygnałów wymienia się zwiększone pragnienie i pogarszanie się wzroku. Często występuje także nagły spadek wagi ciała, oczywiście nie spowodowany zmianą diety lub głodówką. Zaczynają się także kłopoty ze skórą, która, mimo stosowania środków nawilżających, staje się bardzo wysuszona. Sygnałem alarmowym jest także urodzenie dziecka ważącego ponad 4 kg lub poronienie z nie wyjaśnionych przyczyn. Maksymalne, bezpieczne stężenie glukozy we krwi to 110 mg/dl na czczo. Zaburzenia stężenia cukru we krwi mogą prowadzić do hiperglikemii (zbyt wysoki poziom cukru) lub hipoglikemii (niedostateczny poziom cukru).

Wróć do „Pogaduchy”