Robione Poiki?

Ogień i bębny to nieodłączny duet, dlatego nie mogło zabraknąć tutaj tego tematu.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
miśka
****-----
Kontaktowanie:

Robione Poiki?

Postautor: miśka » pt kwie 25, 2008 11:36 am

Nom pytanie czy można zrobić własne ale PODPALANE poiki ? Pilnie potrzebuje, a nie mam kasy żeby kupić nowe?
pozdr
Drzewa...można żyć między nimi, prawie ich dotykać, a i tak nie pojmie się, o czym myślą i mówią...
orlik
*******--

Postautor: orlik » pt kwie 25, 2008 12:16 pm

wow jestem w szoku, pare lat temu, jak sie pierwszy raz spotykałem z fireshow, to nikt nawet nie myślał o tym że kupować sprzęt, wszystko było własnoręcznie zmontowane...

nie moge uwierzyć że ktoś zadał takie pytanie, sorry :D

:)
Awatar użytkownika
grapefruit2
******---
Kontaktowanie:

Postautor: grapefruit2 » pt kwie 25, 2008 3:03 pm

nie wiem jakie teraz są nowinki techniczne ale my zawsze robilismy z jeansu, był w miare dobry, choc potrafiły od niego odpadac żarzące sie kawałki które przy pokazach mogły byc niebezpieczne
dla nas las,dla nas wiatr,dla nas rzeka,dla nas słońce...
orlik
*******--

Postautor: orlik » pt kwie 25, 2008 3:14 pm

no najlepszy of coz jest kewlar, ale to pewnie troche kosztuje

Awatar użytkownika
grapefruit2
******---
Kontaktowanie:

Postautor: grapefruit2 » pt kwie 25, 2008 3:24 pm

no jesli sie nie ma kasy i chce sie zrobic samemu pojki to chyba kewlar nie jest najlepszym rozwiazaniem
orlik
*******--

Postautor: orlik » pt kwie 25, 2008 3:55 pm

no jeśli sie zupełnie nie ma kasy to tak, w takim razie chyba tylko jeans :)

Awatar użytkownika
miśka
****-----
Kontaktowanie:

Postautor: miśka » pt kwie 25, 2008 8:11 pm

opcja pod tytułem jeans jest ciekawa za to te odpadające kawałki mnie jednak nie przekonują, a ja kompletnie nie mam kasy więc muszę się zastanowić, ale dzięki chopcy ....!;) już jakiś pomysł jest ...hm...dworlik no masz rację kiedyś było lepiej ...
Drzewa...można żyć między nimi, prawie ich dotykać, a i tak nie pojmie się, o czym myślą i mówią...
Awatar użytkownika
grapefruit2
******---
Kontaktowanie:

Postautor: grapefruit2 » pt kwie 25, 2008 8:52 pm

jest jeszcze taka opcja...

mozna zrobic takie koszyki czy tez klatki...

w które sie jeans wkłada, na pewno mniej tego wyleci choc juz samo zrobienie rusztowania bedzie albo kosztowne albo kłopotliwe
michail
*--------

Postautor: michail » sob kwie 26, 2008 12:28 am

pol na pol kevlar (od zewnatrz) i pas materialu (niesyntetyczny!) nawijany na tuby
Awatar użytkownika
miśka
****-----
Kontaktowanie:

Postautor: miśka » pn kwie 28, 2008 11:25 am

michail ty z kraka jesteś? i masz takie poiki może? jak tak to byś mi pokazać mógł po prostu !
michail
*--------

Postautor: michail » pn kwie 28, 2008 2:29 pm

niemam, ale moge wytlumaczyc, choc to bardzo proste
Awatar użytkownika
Lawenda
*--------
Kontaktowanie:

Postautor: Lawenda » pn kwie 28, 2008 9:30 pm

możesz zwinąć jeans w dość ciasny rulon, kwadrat, czy coś i owinąć to dość cienkim, łatwo wyginającym się drutem, który kupisz tanio w jakiejś castoramie czy innym tego typu sklepie. Największym problemem przy tego typu rozwiązaniu jest to, ze jeśli uderzysz się taką poiką to zostanie Ci poparzenie od nagrzanego drutu, ale to nic strasznego, znika po jednym dniu i nie boli ;) także jak dla mnie tak zrobione poiki to najlepsze rozwiązanie jeśli nie masz kasy na kewlar :) Aha! no i reszta to łańcuch, do kupienia też w castoramach i pasek jakiegoś w miarę mocnego materiału, z którego możesz sobie zrobić coś na kształt uchwytów na palce. Wszystko łączysz ze sobą drutem lub zapinkami-> tylko nie takimi, z których łatwo może coś odpaść przy kręceniu-> najlepsze są kółka od kluczy.
pozdrawiam :)
>Razem ze swoj? planet?, gwiazd?, galaktyk? zasuwasz przez kosmos znik?d donik?d. To Ty jeste? kosmit? ;)<
michail
*--------

Postautor: michail » pn kwie 28, 2008 11:56 pm

ja polecam w tej sytuacji rurke owinac (np. tasma jutowa tapicerska 1:1 kevlar, kevlar od zewn. strony - tasma pomiedzy kevlarem nie pali sie a trzyma paliwo, i jest tania ) i dac blachowkrety.
1. dobrze wkrecone srubki "chowaja" sie w tkaninie zamiast ochoczo jak drut wystawac
2. nawet gdyby wystawaly to wcale nie musimy na nie trafic poniewaz na prawie calej powierzchni pojki nie ma metalu bo mocujemy wszystko 2-3 srubkami, a drutem owinac trzeba cala pojke
3. powierzchnia parzaca tym samym (metal) jest mniejsza
4. rurka powieksza pojke przy tej samej ilosci tkaniny
5. rurke mozna dociazyc jesli taka wola

pomijajac ze przy niemal kazdym tricku na kazdym poziomie jest szansa na nieplanowany kontakt, istnieje pewna ilosc trickow gdzie w kontakt z plonaca poi wchodzimy intencjonalnie. opcja drut z tej perspektywy jest lekko mowiac ograniczajacym "atawizmem" ;) nie broni jej ponadto ani cena ani latwosc wykonania niewiele kozystniejsze niz w tubach, a solidnosc drucianych pojek natomiast sporo tubom ustepuja.

jesli chodzi o oparzenia to mozna tez w druga strone idac zamiast "zabezpieczania" sprzetu zabezpieczyc siebie czapka, spodniami i dlugim rekawem.

pzdr
Awatar użytkownika
rastajah
***------
Kontaktowanie:

Postautor: rastajah » sob maja 03, 2008 1:09 pm

Ciężkie pojki mogą być co najmniej niebezpieczne. Najlepiej jednak rzucić się na kevlar. 1 metr nie będzie kosztowa jakichś niebotycznych sum, jeans jest całkiem ok. ale nawet gdy wypali się paliwo nadal się sporo dymi... Próbowałem właściwie wszystkiego, i przestrzegam przed elementami z materiałów sztucznych. Kiedyś kolo skręcił kawałki spodni ze sztruksu, ale nie zwrócił uwagi na kieszenie !!!!! i dostałem w ucho z katiuszy... Wyłem z bólu. Na szczęscie po tym wypadku nie ma śladu. Jednak...
Arcy...
****-----
Kontaktowanie:

Postautor: Arcy... » wt wrz 30, 2008 6:27 am

Jaki jeans??? Ludzie obwijajcie poiki kupionym kewlarem, albo jeśli ktoś z was ma np kołnierz kewlarowy (ja ostatnio znalazłem coś takiego) rozprujcie go i macie materiał.
Jeans będzie się rozpadał, będą odpadać kawałki, a poiki będą jednorazowe. Czy to ma sens?
Awatar użytkownika
Draco
*--------
Kontaktowanie:

Postautor: Draco » czw paź 02, 2008 4:32 pm

W gruncie rzeczy Jeans to jest niezła alternatywa do kewlaru :3 na pewno jest tańszy lecz znacznie mniej wytrzymały :3 Na początek wystarcza ^^
Arcy...
****-----
Kontaktowanie:

Postautor: Arcy... » czw paź 02, 2008 4:45 pm

Jeśli chodzi co na początek starczy to wg mnie lepiej zrobić z kortówek wypełnionych ryżem poiki ćwiczebne a dopiero potem bawić się z ogniem :wink:
Awatar użytkownika
Draco
*--------
Kontaktowanie:

Postautor: Draco » pn paź 06, 2008 7:25 am

Ale mówię o początkach z ogniem :P
Awatar użytkownika
Ferox
---------

Re: Robione Poiki?

Postautor: Ferox » pt wrz 25, 2009 3:41 pm

Na początek dużo lepiej jest zrobić poi z piłeczek tenisowych i łańcuchów. Skarpety to już nie to samo.

Jak nie ma kasy to proponuje koc gaśniczy. Może trochę ciążko się robi z niego poi, ale nie siepie się jak jeans i wytrzymuje ponad pół roku, w zależności od częstotliwości machania :wink:

UWAGA: Koc gaśniczy zawiera watę szklaną

Pochodzenie: Można je pozyskać z różnorakich placówek społecznych, np. ze szkół. Nie mówię o kradzieży tylko do handlu wymiennym itp. 8)

Wróć do „Fireshow”