Ciekawe pomysły na Fireshow

Ogień i bębny to nieodłączny duet, dlatego nie mogło zabraknąć tutaj tego tematu.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
DD_Clamor
*--------
Kontaktowanie:

Ciekawe pomysły na Fireshow

Postautor: DD_Clamor » ndz sty 28, 2007 5:20 pm

Chciałbym, żeby kto chce napisał tu o jakimś fajnym efekcie na jakimś pokazie Fireshow, może coś kogoś zadziwiło, coś zapadło bardziej w pamięć, może to jakiś oryginalny sprzęt ogniowy, może jakaś ciekawa muzyka, jakiś super trik, a może stroje, scena, publiczność, trawa, niebo, popcorn, lub cokolwiek innego co sprawiło że ten pokaz (nawet nie koniecznie pokaz, może być i trening) był wyjątkowy ????????????????????????????? JOŁ !!:P
Ostatnio zmieniony ndz sty 28, 2007 10:16 pm przez DD_Clamor, łącznie zmieniany 1 raz.
Fajnie, optymistycznie, radośnie, pozytywnie, kolorowo, ogniowo....... !!!!!!!!!!!!!!
Awatar użytkownika
mrowka
******---
Kontaktowanie:

Postautor: mrowka » pn sty 29, 2007 7:13 am

chcecie urozmaicić swoj pokaz trikami innych zespolow? :| parasolki Mammadou, kule Exodus'a... albo motyw z piłami tnącymi metal (robia sie wtedy iskry) ale nie pamietam jaka to ekipa robila... chyba jednak lepiej samemu cos wymyslec, a nie pytac "co podpatrzyliscie u innych?"

PAX
DJEMBE- dobre, bo polskie. polska brzoza, polska koza, bebniarz polak.

Projekt OM - Wszechświat Zaczął Się Od Dźwięku
Kemadas_Clamor
*--------
Kontaktowanie:

Postautor: Kemadas_Clamor » pn sty 29, 2007 8:13 am

chcemy się dowiedzieć na co ludzie mniej znający się na fireshow zwracają uwagę. Co zapamiętują, co ich zachwyca i co sprawia wrażenie ;] bo wiem z doświadczenia ze są bardziej spektakularne rzeczy dla ludzi niż kręcenie technicznie poikami :)

a własne pomysły mamy nie martw się :D
#Ven()m#

Postautor: #Ven()m# » pn sty 29, 2007 10:26 am

ludzie zwracaja duza uwage na to jak ktos sie podpali i to im sprawia najwieksza frajde jak koles biega w plonacej koszulce :D albo z pochodnia na glowie :P
czarno-czarna

Postautor: czarno-czarna » pn sty 29, 2007 11:58 am

Ponoć zaglowanie płonącymi kulkami jest efektowne i publicznosc to uwielbia. Tylko tutaj jest pytanie w rekawiczkach czy bez? No i trzeba umiec zaglowac. Poza tym szczudła i np. plucie ogniem na nich.

Ja wiem, ze publicznosc uwielbia gdy robiac "piłe" pojkami lub cokolwiek innego osoba najpierw siada sobie na pietach a nastepnie kładzie sie na ziemi i wstaje. Wtedy przynajmniej słychac klaskanie:D Wogole motywy gdzie dwie lub trzy osoby robia cos synchronicznie dają najlepszy efekt :)
Awatar użytkownika
DD_Clamor
*--------
Kontaktowanie:

Postautor: DD_Clamor » pn sty 29, 2007 3:21 pm

Tak więc Mrówko :)) parasolki Mamadoo, kule Exodusa, tarcze do cięcia metalu chyba grupy Infernal Eternal są to motywy powszechnie (w tym środowisku) znane i raczej nie wybiegnę na scenę z parasolką, a do kuli też jakoś talentu nie mam :mrgreen: nie zakładałem tego tematu żeby coś zgapić, tylko aby ktoś mógł się podzielić wrażeniami :wink: co do własnych pomysłów o których wspomniał Kemadas to zapraszamy na tegoroczny Festiwal Kultury Dawnej w Malborku, może uda nam się je zrealizować <rotfl>

co do moich wrażeń z pokazów jakie widziałem to chyba najbardziej podobało mi się synchroniczne kręcenie przez dwie osoby dwoma kijami, super efekkt !!!! fajne jest też plucie z pojek , a co do płonących ubrań to zgadzam się w zupełności, ale jak jest to zaplanowane i dobrze zorganizowane (na pewnej imprezie historycznej pewien kolega postanowił się podpalić, był super przygotowany, ale koc którym miał się ugasić został mu ukradziony w czasie jego występu i trafił do szpitala) :)) mimo to jak najbardziej popieram :) JOŁ !!
Fajnie, optymistycznie, radośnie, pozytywnie, kolorowo, ogniowo....... !!!!!!!!!!!!!!
czarno-czarna

Postautor: czarno-czarna » pn sty 29, 2007 4:28 pm

Publiczność uwielbia ryzyko. Jeżeli pokaze sie im ze cos wymyka sie spod kontroli, ze istnieje pierwiastek "nadzieji" ze cos nie wyjdzie to bardziej im sie podoba. "Nic tak nie cieszy jak cudze nieszczescie". Mi raz na pokazie, podczas plucia, podpaliła sie twarz :) Dosownie na ułamek sekundy, nawet nie wiek kiedy, ale ponoc wygladało swietnie:P
Awatar użytkownika
DD_Clamor
*--------
Kontaktowanie:

Postautor: DD_Clamor » pn sty 29, 2007 4:46 pm

Hie Hie - to nie jest śmieszne ;] hahahaaaaaaaaaaaa!!!!!! albo dobra jest :) nie no koleżance paliły się chwilkę włosy, mi paliła się nogawka, właściwie to wiele dziwnnych rzeczy dzieje się czasem na pokazach (rzeczy nie planowanych) i one właśnie wyglądają najlepiej :)) ale kurcze....twarz JESZCZE mi się nie paliła <hyhyhy> :P :D <rotfl> co prawda pluć już nigdy nie będę z powodów zdrowotnych ale kto wie może kiedyś "zrobię" coś efektownego :)
Awatar użytkownika
mrowka
******---
Kontaktowanie:

Postautor: mrowka » pn sty 29, 2007 4:57 pm

no to ja lubie jak podczas pokazu jest duzo tanca, anie ze se stoi se ktos i se macha tylko.

a jak sa pokazy na plazy to lubie takie tarzanie sie w piasku ze podczas przezucania kija pod nogą np. kopie sie w piach tak zeby pryskał. podpalanie ziemi tez by bylo fajne. np. otoczyć cala ekipe ogniowym kregiem. albo np. zrobic caly układ. nie że kazdy wychodzi oddzielnie, macha, schodzi, wchodzi nastepny, macha, schodzi itd tylko ustawic ludzi po kole i żeby przerzucali do siebie nawzajem kije wszyscy naraz (oczywiście nachowujac jakąś synchronizację)... (...)

a ja malowalam clamorom twarze na FROG'u :]

Awatar użytkownika
DD_Clamor
*--------
Kontaktowanie:

Postautor: DD_Clamor » pn sty 29, 2007 5:08 pm

Clamorowcy mieli najlepiej pomalowane twarze na caaaałym FROGU, ale to chyba jedyne co mieli najlepsze :D kto był, ten wie że odstawaliśmy od innych grup :) co do przerzucania kijów to jest to moje marzenie, ale wiem że jest to baardzo trudne (ale da się zrobić) . Fajne jest też przerzucanie do siebie pojek, ale to jest jeeeeeszcze trudniejsze, wymaga skupienia, wyćwiczenia, zaufania i różnych innych trudnych rzeczy ;] Jeśli chodzi o ogniowy krąg to dłuuuuuga lina kevlarowa załatwiła by sprawę, ale na krótko, innego pomysłu w tej chwili nie mam. A co do występów na plaży to fajna sprawa , muszę tego spróbować, noi spróbuję jak znajdę się na jakiejś plaży :) oby szyyyybko !!!!!!!!!! :) JOŁ !!
Awatar użytkownika
Szymon Klein
**-------
Kontaktowanie:

Postautor: Szymon Klein » pn sty 29, 2007 6:02 pm

muszę tego spróbować, noi spróbuję jak znajdę się na jakiejś plaży :) oby szyyyybko !!!!!!!!!!

DD tak :!: :!: :mrgreen: :mrgreen: szybko :grin: Na śniegu, na śniegu :!: :!:
Awatar użytkownika
DD_Clamor
*--------
Kontaktowanie:

Postautor: DD_Clamor » pn sty 29, 2007 6:26 pm

chodziło bardziej o efekt kopania piasku nogami i kijami :D :mrgreen: :mrgreen: śnieg właściwie też się nadaje, tak prawdę mówiąc to chyba chce mi się coś podpalić - i to szybko !! może w piątek wieczorem się uda, a może w czwartek ?? :)) przesłanie do wsyztkich !!! : jak chce wam się coś podpalić to podpalajcie !!!!!! hahaaaaa
Awatar użytkownika
Szymon Klein
**-------
Kontaktowanie:

Postautor: Szymon Klein » wt sty 30, 2007 4:58 pm

Tylko zachowajcie umiar w tym podpalaniu :)

A co do pomysłu... ogromne kosze wypełnione koksem. Gdy wieje wiatr to z tego sypią się takie iskierki male. Wymaga sporej przestrzeni... i niestety dość kosztowne w wykonaniu. Bylem na spektaklu pana Jerzego Kaliny. On właśnie stosował takie rzeczy. To bylo 8 wysokich na 3 - 4 metry filarów. stały na brzegu rzeki. Bajeczny widok :mrgreen:
czarno-czarna

Postautor: czarno-czarna » śr sty 31, 2007 4:29 pm

Wiem ze niektóre grupy uzywają w czasie pokazów sztucznych ogni a takze tzw. iskrownic. Niestety juz wielokrotnie probowalismy je zrobic i nie wyszło :| Z tego co wiem powinny byc zrobione z puszki i drutu (na łancuchu) a w srodku, materiałam który tak charakterystycznie rozpada sie na iskierki powinno byc włókno szklane. Niestety rozne kombinacje zrobienia "puszki na włókno" okazałay sie niewłasciwe. Ktos juz robil cos podobnego? Bo efekt( przynajmniej na filmikach) jest piorunujacy :)
Awatar użytkownika
DD_Clamor
*--------
Kontaktowanie:

Postautor: DD_Clamor » śr sty 31, 2007 9:26 pm

miło, że o tym wspomniałaś, ponieważ właśnie całkiem niedawno bo parę dni temu zrobiliśmy pierwsze takie puszki z drucianej siatki :) ale wsadzimy do nich nie włókno szklane (watę szklaną??) tylko wełnę żelazną (watę stalową ??:D) :) dziwnie podobne te nazwy, nie wiadomo których używać :) jak ktoś wie to proszę mnie poprawiać ;] jeszcze nie próbowaliśmy tego podpalać, ale chyba zrobimy to w następny weekend :) słyszałem, że efekt waty szklanej i wełny stalowej jest podobny a to takie żelazne :) - jest bezpieczniejsze ;] aha i tańsze chyba też :) i wogóle takie bardziej stalowe i mniej szklane :) JOŁ !!
czarno-czarna

Postautor: czarno-czarna » czw lut 01, 2007 11:59 am

Koniecznie napisz jak wam poszło...bo u nas wszystko skonczyło sie fiaskiem. Jak juz wam sie uda to napiszesz jak wygladała ta wasza "puszka" z drutu :)
Awatar użytkownika
Domela
*--------
Kontaktowanie:

Postautor: Domela » pt lut 02, 2007 10:56 pm

DD na plaży to ty uważaj... :wink:
Awatar użytkownika
Szymon Klein
**-------
Kontaktowanie:

Postautor: Szymon Klein » ndz lut 04, 2007 11:23 am

Koniecznie napisz jak wam poszło...

Oj poszło, poszło... tak poszło że trzeba było przed panami w mundurach uciekać, po błocie :mrgreen: :mrgreen:

Troszkę adrenaliny :wink: :wink:
Awatar użytkownika
DD_Clamor
*--------
Kontaktowanie:

Postautor: DD_Clamor » ndz lut 04, 2007 4:03 pm

Ok :)) Szymon już się pochwalił jaki to z niego dobry obywatel, żeby przed organami władzy uciekać :D

A co do waty stalowej to chyba coś musieliśmy przekombinować bo za pierwszym razem było baaaardzo krótko (iskierki fajne ale mało ich) a za drugim napchaliśmy chyba za dużo waty bo też były problemy, nie spaliła się nawet do końca, zresztą nie wiemy bo musieliśmy najmniej potrzebne rzeczy zostawić na placu boju żeby szybciej biec :D:D !!!!!!!!!
Awatar użytkownika
pasa?erka
---------
Kontaktowanie:

Postautor: pasa?erka » ndz lut 04, 2007 9:24 pm

co do płonących kręgów..

zastosowaliśmy to na jednym z pokazów

zrobiliśmy po prostu kręgi z bęzyny na betonie.

nie paliło się długo, ale to akurat było nam na rękę

zrobiło wrażenie.przy dobrym układzie bardzo efektowne:)

:smile:
"Gdziekolwiek jesteś,

Wyjdź za bramę!

Idź na pola,

Słysz wołanie! "
Awatar użytkownika
Zdzisiu
*****----
Kontaktowanie:

Postautor: Zdzisiu » pn lut 05, 2007 10:19 am

Kregi + machanie synchroniczne kijami, jak najdluzszymi, wcale nie musi byc szybko, byleby idealnie rowno.

Podpalanie czegos po jakims czasie. Ogolnie rytual podpalania powinien byc jakis na poczatku scen a nie ze wybiegaja ludziki z plonacymi pojkami juz.

Np. Ludzie zbieraja sie w gromadce, klekaja nad czyms co sie mali, podpalaja wszyscy na raz sprzet i odchodza w tyl tworzac krag.

Jak jest za duzo ludzi, mozna zrobic wiecej takich zbiorowisk do podpalania.
Wszyscy bębniarze łączmy się!
Awatar użytkownika
DD_Clamor
*--------
Kontaktowanie:

Postautor: DD_Clamor » pn lut 05, 2007 6:35 pm

OOOO widzę że kręgi ogniowe mają wielu zwolenników :) co do kijów dużych synchronicznych to mogą być takie jakimi kręcimy z Adamem na warsztatach bębniarskich Zdzisiu ??:PP co prawda na razie jeszcze niezbyt synchronicznie ale pracujemy nad tym :PP:)) to może kręgi + synchroniczne machanie dwoma kijami (2x2) ???? :) jeszcze nie widziałem takiego motywu, ale myślę że byłby ciekawy ;] JOŁ !!
Awatar użytkownika
mrowka
******---
Kontaktowanie:

Postautor: mrowka » wt lut 06, 2007 7:07 am

to dobrze, ze nie widziales. mniejsza sztuka jest powtorzyc cos po kims. wieksza- obmyslic to samemu :)

Awatar użytkownika
Zdzisiu
*****----
Kontaktowanie:

Postautor: Zdzisiu » wt lut 06, 2007 6:20 pm

DD_Clamor pisze:OOOO widzę że kręgi ogniowe mają wielu zwolenników :) co do kijów dużych synchronicznych to mogą być takie jakimi kręcimy z Adamem na warsztatach bębniarskich Zdzisiu ??:PP co prawda na razie jeszcze niezbyt synchronicznie ale pracujemy nad tym :PP:)) to może kręgi + synchroniczne machanie dwoma kijami (2x2) ???? :) jeszcze nie widziałem takiego motywu, ale myślę że byłby ciekawy ;] JOŁ !!

Na warsztatach fajnie wam to idzie. Szybko sie rozwijacie, tak trzymac!
Wszyscy bębniarze łączmy się!
Awatar użytkownika
mrowka
******---
Kontaktowanie:

Postautor: mrowka » czw lut 08, 2007 5:38 pm

a czy to było bardzo glupie pluć na poi'ki robiąc izolacje? :> bo wydaje mi sie ze mogloby byc efektowne. ale ja sie nie znam ;P

Awatar użytkownika
DD_Clamor
*--------
Kontaktowanie:

Postautor: DD_Clamor » czw lut 08, 2007 6:14 pm

Haha niezłe by było, to może pluć na pojki robiąc motyla za plecami ??;| ale ja też się nie znam :)
Awatar użytkownika
VeRnOn
*--------
Kontaktowanie:

Postautor: VeRnOn » czw lut 08, 2007 7:05 pm

To nie jest glupi pomysl. Ja osobiscie nie plulem ale znajomy owszem. Tylko plul na pojki robiac pile i fajnie to wyglada. Tylko byl rozwazany jeden problem jak na pokazie wsiasc do ust parafine gdy kreci sie pojami :)
"Nie jestem rasistą bo nawet psa czarnego mam :)"
zomcio
******---
Kontaktowanie:

Postautor: zomcio » czw lut 08, 2007 10:39 pm

ja widzialem we wrocku jak koles mial bardzo ktorkie pojki, zgial sie wpol i machal nimi zaraz za swoim tylkiem, a potem plunal miedzy nogami tak, ze wygladalo jakby mu z dupy wielki plomien wylecial-cos pieknego
chcesz wiedzieć o mnie więcej? naciśnij F13
Awatar użytkownika
KarWil
Admin
Kontaktowanie:

Postautor: KarWil » pt lut 09, 2007 12:08 pm

zomcio pisze:ja widzialem we wrocku jak koles mial bardzo ktorkie pojki, zgial sie wpol i machal nimi zaraz za swoim tylkiem, a potem plunal miedzy nogami tak, ze wygladalo jakby mu z dupy wielki plomien wylecial-cos pieknego

To chyba ostatecznie rozstrzyga konkurs "Ciekawych Pomysłów na Fireshow".
...gdzie moje punkty "pomógł"...
Kemadas_Clamor
*--------
Kontaktowanie:

Postautor: Kemadas_Clamor » pt lut 09, 2007 2:34 pm

kolega zrobił na pewnym pokazie w Finlandii to samo.. tyle że nie użył do tego parafiny :] to jest dopiero sztuka :D musiał wcześniej jeść jakieś ostre finlandzkie żarło :twisted:
Awatar użytkownika
moose
---------
Kontaktowanie:

Postautor: moose » śr lut 21, 2007 8:46 pm

to gazy jelitowe się palą? O.o

metan?
świat jest tylko snem :)
Awatar użytkownika
KarWil
Admin
Kontaktowanie:

Postautor: KarWil » czw lut 22, 2007 9:30 am

South Park, The movie: Nie gdybajcie nad łatwopalnością gazów jelitowych, bo skończycie jak Kenny.
...gdzie moje punkty "pomógł"...
Awatar użytkownika
mrowka
******---
Kontaktowanie:

Postautor: mrowka » ndz lut 25, 2007 12:04 pm

na konwencie w berlinie byl koles, ktoremu z kazdego palca dloni wyrastal palacy sie lancuch (mial je przymocowane do rekawicy) i machal tym niesamowicie... efekt 100000razy zajebistrzy niz wahlarz :)

a ja sobie jescze wymyslilam ze fajnym gadetem sa palace sie rekawice :)

Kemadas_Clamor
*--------
Kontaktowanie:

Postautor: Kemadas_Clamor » ndz lut 25, 2007 10:12 pm

Hehe nie lepiej płonące dłonie, albo człowiek całopalny albo płonący język od którego podpala się pochodnie? ;] (możliwe do wykonania nawet wiem jak :D)

a to o czym mówisz to się nazywają pazurki :) ale to jest przymocowany drut z płonącą końcówką i dosyć proste do zrobienia jak się ma chęci..

jednak co wachlarze to wachlarze i w dużej mierze efekt zależy od tego kto nimi macha :)

a może koncepcja zeby z każdego palucha wyrastała taka poika jedna? ;o ciekawie by było choć niebezpiecznie..
Awatar użytkownika
mrowka
******---
Kontaktowanie:

Postautor: mrowka » pn lut 26, 2007 3:40 pm

to ci sprecyzuje, ze koles nie mial drutow wystajacych z palcow, ale lancuchy (gietkie, zginalne, zwyczajne lancuchy jak od poi)

Kemadas_Clamor
*--------
Kontaktowanie:

Postautor: Kemadas_Clamor » pn lut 26, 2007 9:49 pm

no to musiało nieźle wyglądać :)
oolga
---------
Kontaktowanie:

Postautor: oolga » ndz maja 25, 2008 11:01 am

Wybaczcie, że się wtrącam:P Ale z tym płonącym językiem to jak zrobić? Zawsze chciałam tego spróbować, przenieść płomień z poiki na język, trzymać tak chwilę i podpalić od niego druga poikę:D tylko czego do tego użyć i jak to zrobić, żeby się nie podpalić?
Awatar użytkownika
mrowka
******---
Kontaktowanie:

Postautor: mrowka » ndz maja 25, 2008 5:35 pm

polecam fora kuglarskie i fora fire

Igus

Postautor: Igus » wt maja 27, 2008 9:44 am

Jak dla mnie to było kręcenie pojkami w ten sposób ze leciały tak jakby iskry oraz teraz będzie mi może to trudno wytłumaczyć ale machanie czymś co wyglądało tak ---> Ψ (tylko w poziomi) i płonęło. taniec z takim czymś w obydwu rekach wygląda naprawdę super :D

Wróć do „Fireshow”