Kupno Kija - proszę o radę ;)

Oto miejsce, gdzie mogą wyżyć się wszyscy fascynaci tego wspaniałego instrumentu :)

Moderator: Moderatorzy

Dyekon
---------

Kupno Kija - proszę o radę ;)

Postautor: Dyekon » śr kwie 23, 2014 10:57 pm

Witam.
Swoją przygodę z Didgeridoo zaczełem jakies pół roku temu(najpierw miałem kupić sobie kij zamiast Djemby, ale stwierdziłem ze didge moge zrobić ;) )
A więc posiadam Didgeridoo z PCV + dzban zrobiony ze starej wuwuzeli.

Zastanawiałem się ostatnio nad kupnem jakiegoś taniego didge lecz im mocniej zagłębiałem się w temacie tym bardziej się gubiłem..

Znalazłem b. ciekawe kije z mojej okolicy lecz jest to na pewno jakaś masówka sprowadzana ze wschodu:
http://allegro.pl/listing/user/listing. ... d=10377687

I tu moje pytanie czy opłaca się w ogóle je kupywać, czy dźwięk będzie mocno różnił się od mojej PCV(PCV krótsza o 10cm, końcowa średnica większa o 4cm); czy dopiero jakies różnice zauważalne w grze będą widoczne jak sypnę trochę więcej pieniędzy(200+?)
Totalnie nie znam się na tej całej tonacji, rodzajach drewna itp..

PS. O wiele bardziej wolałbym kupić "gołe didge" nie malowane ani nic i sam je osbie udekorowac tak jak ja bym chciał(przy okazji byłoby tańsze ;>), lecz nigdzie nie znalazłem ciekawego gołego kija, wykonujecie może didge lub znacie kogos kto mógłby taką robotę wykonać?
Djembe, Didgiridoo, Drumla, harmonijka

"Wszyscy jesteśmy gigantami, wychowywanymi przez pigmejów, którzy nauczyli się chodzić na menalnych czworakach" - R.A. Wilson
Awatar użytkownika
Mayali
****-----

Re: Kupno Kija - proszę o radę ;)

Postautor: Mayali » wt kwie 29, 2014 5:57 pm

didgeridoo to też instrument, jak djembe i dajmy na to wiolonczela, choć może nie z tej samej epoki co wiolonczela ;)
cena powinna iść z jakością ale nie zawsze tak jest
jeśli kojarzysz sklepy orientalne z kadzidełkami na patyczku i pokrowcami na poduszki to pewnie kojarzysz, że czasem bywają tam bębenki i inne instrumenty, często didgeridoo i kije deszczowe
te zdjęcia powyżej kojarzą mi się właśnie z takim sklepem orientalnym, ciekawe czy jakiś bębniarz kupuje tam sobie djembe? ;)
a na serio... zdarzają się tam perełki, ale rzadko więc czasem lepiej uzbierać trochę grosza i kupić didkę u kogoś kto robi instrumenty zawodowo i zna się na rzeczy
Fingal
---------

Postautor: Fingal » ndz paź 05, 2014 12:59 pm

Cóż - z dostępnych w kraju Luka Hołuj robi niezłe, ale grałem na nich przelotnie, życzył sobie za nie po 700zł.
Ja sam polecam tego pana:
http://www.didgeridoo.ubf.pl/photogalle ... owstart=75
Bardzo sympatyczny człowiek, rurki robi porządne, a przy tym stosunkowo tanie. Plus niewątpliwy - wrzuca sample każdej rury, jaką zrobi, na YT. Moja jesionowa gałązka od niego pięknie śpiewa :)

Ewentualnie, jeśli chcesz tanio mieć ładnie brzmiący instrument - syntetyki i bambusowe didge Meinla dostępne w sklepach muzycznych są solidne, a przy tym stoją najdrożej po 120zł. Fajny pogłos, przy tym lekkie to to, nieduże, dobre do transportu. Jedyna wada to ich tonacja. Większość to taki "niedorobiony C#", czyli do grania solo spoko, ale na dżemach już możesz mieć problem ;)
Awatar użytkownika
Mayali
****-----

Postautor: Mayali » ndz paź 19, 2014 11:46 am

didki Radzia też polecam, bardzo przyjemnie się gra i solidnie się zachowują przy transporcie
dla bardziej wymagających rurki z Gdyni http://www.dijdrak.pl/ - instrument na zamówienie, dobrany do stylu i techniki grania, no i piękny kawałek instrumentu

Wróć do „Didgeridoo”