Słońce, plaża i rura nad morzem - Gdańsk

Oto miejsce, gdzie mogą wyżyć się wszyscy fascynaci tego wspaniałego instrumentu :)

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Mayali
****-----

Słońce, plaża i rura nad morzem - Gdańsk

Postautor: Mayali » śr maja 28, 2008 12:46 am

W Gdańsku oficjalnie od października tego roku co czwartek od 18-20 w klubie Plama ( www.plama.art.pl ) na Zaspie będą odbywać się spotkania rurarzy, warsztaty oraz Jam session dla innych muzyków wszelkiej maści, którzy zechcą nas odwiedzić
:mrgreen:
"prezesem" całego tego bałaganu zostałam oficjalnie ja :razz:
we wrześniu planujemy ostrą akcję promocyjną wraz z ulotkami i plakatami
niestety nie udało się załatwić sali całkiem darmowo, wszystko z powodu kosztów jakie ponosi klub Plama (energia elektryczna itp.) koszty na szczęście będą bardzo niskie
planowane są symboliczne opłaty korzystanie z sali liczone od osoby
z czasem, gdy chętnych będzie więcej, czas wspólnego grania się wydłuży…
jesienią powitamy również Ondrey'a Smeykal'a, który zorganizuje warsztaty dla zainteresowanych
mam nadzieję, że wszystko pójdzie gładko...
w dalekosiężnych planach pojawił się zamysł uformowania zespołu z uczestników warsztatów dla potrzeb Plamy, co jest dodatkową motywacją, żeby do nas dołączyć ;)
póki co rozpuście wieści dalej...
w wakacje planujemy nadal luźne granie, które niedługo będzie bardzo owocne ;)
spotkania odbywają się na plaży między molo w Brzeźnie a wyjściem na plażę z Przymorza od ok.11:00 co tydzień w niedzielę, znak rozpoznawczy to… rura ;)
jak nie masz rury, to nie martw się… ja mam drugą
wolisz bęben? zapraszamy!!! wszystkie instrumenty mile widziane
za ok. 3 tyg. odwiedzi nas Waldemar Ubowski, który jest producentem i miłośnikiem didge w Gdańsku (osobiście mój znajomy) który w chwili obecnej dłubie nowe instrumenty na Jarmark św. Dominika i właśnie pewnie siedzi zamknięty w szopie gdzieś w trójmieście ;)
zapraszamy serdecznie w nasze skromne trójmiejskie, piaszczyste ale jakże słoneczne "progi"
Awatar użytkownika
Beyroot
***------
Kontaktowanie:

Postautor: Beyroot » śr maja 28, 2008 9:02 am

Super pomysł....Tylko daleko-szkoda :)
św. Dominika od WADADY? :D
Awatar użytkownika
Mayali
****-----

Postautor: Mayali » śr maja 28, 2008 11:30 am

http://gadaki.republika.pl/ oto i cały Waldek ;)
Awatar użytkownika
Beyroot
***------
Kontaktowanie:

Postautor: Beyroot » śr maja 28, 2008 8:04 pm

Fajne te gaduły robi :)
Ja będę teraz dłubał sobie właśnie taką z dzwonem do 11 cm.
A teraz całkiem nie zły bambus sobie zrobiłem w "E" :)
Widzę, że tylko my piszemy w tym topiku..,..długo już grasz?
Awatar użytkownika
Mayali
****-----

Postautor: Mayali » śr maja 28, 2008 8:10 pm

chyba już będzie prawie trzy lata
właśnie niedawno ktoś zapytał mnie o to samo...
a ty jak długo grasz?
Awatar użytkownika
Beyroot
***------
Kontaktowanie:

Postautor: Beyroot » śr maja 28, 2008 11:12 pm

No to w zasadzie nie ma znaczenia jak długo się gra :) Ot pytanie :)
U mnie było różnie. Ogółem to jakieś 7 lat ale konsekwentnie też jakieś 3 lata.
Prowadziłem 2 razy warsztaty dla początkujących a sam chętnie podsłuchuje jak inni grają.
Uważam, że sam instrument jest genialny!! :)
Awatar użytkownika
Mayali
****-----

Postautor: Mayali » śr maja 28, 2008 11:32 pm

ja liczę bez przerw oczywiście :)
to chyba logiczne
dopiero rozpoczynam poważną przygodę z didge, dotychczas dogrywałam się do różnych ludzi - bębny, hip hop, trip hop, flecik celtycki, gitary, a nawet orkiestra dęta straży pożarnej ;)
wszystko dla zabawy... nic stałego
w piątek będę miała okazję dograć się do muzyki bałkańskiej... jeśli uda mi się wynająć helikopter, bo pociągi to straszna rzecz :razz:
przeważnie dużo podróżowałam... teraz zaczynam się tym zajmować na poważnie, bo widzę że sprawia mi to ogromną frajdę
sam dźwięk jest niesamowity, możliwości tego instrumentu zaskakują, no i działanie ma kojące na moje skołatane nerwy :roll:
Awatar użytkownika
Beyroot
***------
Kontaktowanie:

Postautor: Beyroot » czw maja 29, 2008 6:47 pm

Podróże małe czy duże kształcą :)
Też kiedyś rzucało mnie to tu to tam- głównie stopem i po europie. Mniej lub bardziej z muzyką. Raz melon od rumuńskiego pastucha a raz woda z kałuży na Syberii.
Raz "rainbow" na bohemii a raz po prostu w domu :)
Czerpię z różnych gatunków muzycznych a ostatnio częściej z drum n bass(u) lub breakbeat(u)-lubię improwizować do łamanych rytmów.
Uczyłem się kiedyś gry na kornecie ale później jakoś na wokal przeszło i tak już zostało.
Zawsze miałem zamiłowanie do instr. dętych..no i masz! Pierwsze didge wpadło mi w ręce w 93' roku. Mojego kumpla siostra przywiozła z Genewy.
I tak się zaczęło :) Był to w sumie bambus ale miał jakąś duszę i magię.
Warto jednak zainwestować w dobry instrument lub zrobić sobie. Takie 440Mhz to na prawdę daje odprężenie i grającemu i odbiorcy :)
Jedziesz na bałkany? Do jakiego miasta?
Awatar użytkownika
Mayali
****-----

Postautor: Mayali » czw maja 29, 2008 9:23 pm

hehe
kumpel zafascynował się muzyką bałkańską i kręcą coś z trąbkami na mazurach
takie akcje zawsze są robione na "partyzanta"
teraz ugrzęzłam w trójmieście, a wcześniej bujałam się po dalekim południu, Grecja, Cypr, Turcja, wybrzeże Indii ale od strony Cypru bo to było moje miejsce wypadowe
teraz muszę magazyniera zrobić żeby było mnie stać...jeszcze nie wiem na co, ale zobaczymy, jak znam życie pewnie będę miała co wieszać w kiblu na ścianach
zazdroszczę ci wolności i odwagi jakiej zawsze mi brakowało...ale widać moja natura nie jest aż tak hippi jak by się mogło zdawać
oczywiście mam w planach skoczyć na Kaukaz ale jestem tchórzliwa i boję się że nie wrócę wiadomo dlaczego...
rurą zainteresował mnie właśnie ktoś taki jak ty ;) pasjonata podróży na stopa
od tamtej chwili zaczęłam się interesować kijem i w szopie dłubałam leszczynki
nawet na Cyprze znalazłam muzyczny, do którego sprowadzili mi bambusa ale nie kupiłam ;) za to grałam od czasu do czasu
zawsze cieszę się kiedy spotykam drugiego kija gdzieś przestrzeni i mogę choćby porozmawiać, jeśli nie pograć...
może wybierzesz się nad polskie morze żeby pogadać z leszczyną, albo jesionem?
serdecznie zapraszam, nocleg zawsze się skołuje
Awatar użytkownika
Beyroot
***------
Kontaktowanie:

Postautor: Beyroot » czw maja 29, 2008 10:28 pm

Tak było kiedyś-chociaż nie tak dawno , sam nie jeździłem zawsze był ktoś i zawsze miałem pietra :) Blisko mam do Czech i często-gęsto sprawdzam swoją wytrzymałość.
Ostatnio w ciągu jednego dnia zrobiłem 36 km z buta po czeskich górach. Jest gdzie połazić no i klimat się czasem kojarzy z odległymi miejscami.
Wpadnij do mnie kiedyś :)

Ps. zobacz na PM
Awatar użytkownika
grapefruit2
******---
Kontaktowanie:

Postautor: grapefruit2 » pt maja 30, 2008 7:02 am

fajne historie, az sie miło czyta...

ja swojego czasu też zawędrowałem w głąb europy...
wraz ze znajomymi mielismy fajny pomysł zeby wyjechac gdzies na jakis czas i zarobic jakiś pieniądz

wiec trzabyło działac... kumpela kupiła auto my zabralismy sie za robienie rzeczy na sprzedaz - róznego rodzaju ceramiczne ozdoby jak wisiory kolczyki, patery kubki ramki na zdjecia anioły itp itd, kolczyki i wisiory z kokosów no i oczywiscie jako ktoś kto lubi podłubać w drewnie wiozłem 3 albo 4 rurki na sprzedaż

ledwo sie do pasata kombi zmiescilismy:) wszystko w ceramice i troche własnych rzeczy
didge to musieliśmy zamontować na dachu bo nie było innej opcji

i wesołym talibanem pojechalismy do Genui, ale nie odnalezlismy sie tam i tego samego wieczoru ucieklismy do Francji (Cannes)gdzie spedzilismy swoj czas mieszkając gdzies po plażach grając na bebnach dmuchając w didge i zarabiając kaske....

choc wypad nie nalezał do udanych zarobkowo to jednak to był moj najlepszy wypad jaki kiedykolwiek miałem

polecam takie wypady! jedzenia dostawalismy opór takze nawet jak ktos nie ma kasy a ma checi i marzy mu sie daleki wypad, można przezyc!:)

od tamtej pory maży mi sie kolejny wypad na który czekam z niecierpliwością wielką:]
wymysliłem sobie dojazd nad sam gibraltar:)
po drodze zwiedzając wszystko na co tylko bede miał ochote, takze jest w czym wybierać jesli chodzi o miejsca:]

jak bede miał troche czasu to musze sobie wydłubać jakąś rurke bo aktualnie nie mam rzadnej i moze w koncu wezme sie w końcu do nauki!

pozdrawiam marzycieli!:]
dla nas las,dla nas wiatr,dla nas rzeka,dla nas słońce...
Awatar użytkownika
Larry2903
*--------
Kontaktowanie:

Postautor: Larry2903 » pt maja 30, 2008 1:21 pm

Mayali pisze:spotkania odbywają się na plaży między molo w Brzeźnie a wyjściem na plażę z Przymorza od ok.11:00 co tydzień w niedzielę, znak rozpoznawczy to… rura ;)

A jak tam dojechać, tzn. gdzie wysiąść na skmce i jak się dalej kierować :) ?
Awatar użytkownika
Mayali
****-----

Postautor: Mayali » pt maja 30, 2008 2:44 pm

skm Oliwa kieruj się na ul. Jagiellońską (trudno wytłumaczyć gdzie dokładnie to jest idąc od SKM-ki - weź mapę) najlepiej wsiądź do autobusu 199, albo do tramwaju 12, 95, 97 zależy skąd będziesz jechał, na przeciwko Jagiellońskiej 10 są korty tenisowe (od szczytu falowca przy skrzyżowaniu z ul. Chłopską masz bazar) a za kortami mały park, a za nim droga do morza... jak poczujesz piasek pod stopami kieruj się w prawo w stronę najbliższego mola, rurę nieś w widocznym miejscu ;)

najlepiej jeśli wpiszesz tu: http://mapa.szukacz.pl/
Jagiellońska i spojrzysz na mapkę satelitarną z opisami i tam zobaczysz całą ulicę oraz drogę na plażę od rogu Jagiellońskiej i Dąbrowszczaków... to tam

będę cię wypatrywać
ja pojawię się najwcześniej o 11:00 ale za to mam cały dzień i na pewno będę na was czekać

baaardzo się cieszę że będzie nas więcej
Awatar użytkownika
Larry2903
*--------
Kontaktowanie:

Postautor: Larry2903 » sob maja 31, 2008 11:55 am

Ja nie z rurą tylko z bębnem ;) . Na piechotę to daleko jest? Być może jutro wpadnę :) .
Awatar użytkownika
Mayali
****-----

Postautor: Mayali » sob maja 31, 2008 2:47 pm

Oficjalnie, zmieniamy miejsce spotkania ze względu na dziwaczne okoliczności dzisiejszego dzidurzenia
od nast. tyg. spotykamy się w tym samym miejscu ale na ławeczkach przed wyjściem na plażę, a potem idziemy w las; ) więc, pierwszy raz radzę być punktualnie (do 0,5h spóźnienia) przynajmniej po raz pierwszy, a potem wymienimy się telefonami i wszystko będzie grało

[ Dodano: Sob Cze 14, 2008 5:07 pm ]
pogoda nam się psuje... a rury nie lubią deszczu, zwłaszcza moje ;)
a więc odwołujemy jutrzejsze spotkanie
zapraszamy za to za tydzień
a na zachętę pokazuję rurki, po których można nas poznać
bambus należy do Jakóła
pozostałe są moje tak jak nogi z prawej ;)
nogi z lewej należą do Grzesia, który niedługo zapierdzi w prawdziwego eukaliptusa z Australii

Obrazek
Mayali

Postautor: Mayali » sob cze 21, 2008 6:45 pm

kolejne spotkanie na opisanych tydzień wcześniej ławeczkach
w końcu Waldek może nas odwiedzi, dzisiaj mi obiecał, bo ma blisko a dupeczki nie chciało mu się ruszać aż do teraz... ale widać co się odwlecze...
zapraszam bębniarzy jak zwykle
dziękuję tym, co już nas odwiedzili
wspólne przeszkadzanie głównie na terenie bunkrów w lasku, ale najpierw ławeczki od 12, po to żeby razem pójść pod bunkry... jeśli ktoś nie mógłby nas znaleźć bo nie zna terenu to priv wszystko wyjaśni ;)
Awatar użytkownika
Mayali
****-----

Postautor: Mayali » sob lip 19, 2008 7:07 pm

w tą niedzielę na 16:30 przed wejściem na plażę nr. 58 z "pingwinkiem"
zapraszam
Awatar użytkownika
Larry2903
*--------
Kontaktowanie:

Postautor: Larry2903 » śr lip 23, 2008 9:43 am

Pewnie i ja się teraz pojawię :) . Ktoś z skm-ki idzie?

Wróć do „Didgeridoo”