Pleśnienie drewna

Wszystko, co dotyczy korpusu bębnów...

Moderator: Moderatorzy

Inq
**-------

Pleśnienie drewna

Postautor: Inq » wt gru 29, 2009 4:25 pm

Jakiś czas temu przyniosłem sobie ćwiartkę topoli o wysokości ~30 cm i promieniu też 30 z terenu szkoły, gdzie kilka, wiekowych już topoli, ścięto. Mam ten klocek z pierwszej ręki, dogadałem się z robotnikami, którzy ścinali te drzewa. Mam teraz problem, bo drewno zaczęło pleśnieć, bo bylo postawione w beznadziejnym miejscu - w zasadzie w pudełku - 2 ściany po lewej i z tyłu, szafa po prawej, zasłonięte drzwiami od przodu i przykryte koszykiem od góry (to było niezależne ode mnie).

Wobec zerowego przepływu powietrza i dużej wiglotoności, drewno zaczęło pleśnieć. Jedną ścianę pokryła sieć zielonych kropek, przeniosło się też to na patyki, na których ten klocek stał. Teraz przestawiłem drewno, stoi w bardziej przewiewnym miejscu.

Do tej pory miałem do czynienia tylko z suchym drewnem, nigdy też nie bawiłem się w suszenie. Czy taka pleśń może mi zeżreć całe drewno? Co zrobić, aby nie rozwijała się ona dalej?
Awatar użytkownika
Mayali
****-----

Re: Pleśnienie drewna

Postautor: Mayali » wt gru 29, 2009 6:12 pm

kup specjalną maść przeciw pleśnieniu drewna
są takie, które nakłada się pędzlem
niestety fragmentów "z zielonymi kropkami" już nie da się uratować, ale jeśli teraz klocek będzie stał w przewiewnym miejscu, być może pleśń nie rozwinie się dalej
najlepiej by było odciąć spleśniały kawałek i zabezpieczyć wszystko maścią
pozdrawiam
Inq
**-------

Postautor: Inq » śr gru 30, 2009 1:40 pm

A gdzie takie coś można kupić? W ogrodniczym?
Awatar użytkownika
Mayali
****-----

Postautor: Mayali » śr gru 30, 2009 11:56 pm

w dobrym ogrodniczym, nawet w castoramie albo podobnych w dziale ogrodniczym
taka szara maść do nakładania pędzlem, nie pamiętam nazwy, ale dobry sprzedawca będzie wiedział o co chodzi

do siego! :)
Inq
**-------

Postautor: Inq » czw gru 31, 2009 11:52 pm

Dzisiaj się dowiedziałem, że ten klocek ważył 15 kilo :D

Szcześliwego nowego roku, ostatni post w 2009!

Wróć do „Korpus”