PORADA- 40 wys, 17 średnica

Wszystko, co dotyczy korpusu bębnów...

Moderator: Moderatorzy

itallivederci
---------

PORADA- 40 wys, 17 średnica

Postautor: itallivederci » pn lis 23, 2009 9:12 pm

Wysokość: 40 cm
Średnica kielicha- 17 cm
Drewno: akacja (najprawdopodobniej)

Z tego, co poczytałem na forum, lepsze są duże djembe, ale ja osiadam po zakupach w trakcie wyjazdu wakacyjnego do Afryki djembe o takich właśnie wymiarach. I teraz mam pytanie, czy będzie ono nadawało się do gry? Mam prawie 17 lat i rękę długości (z najdłuższym palcem)- 18 cm.

Pozdrawiam
caput mortuum
****-----
Kontaktowanie:

Re: PORADA- 40 wys, 17 średnica

Postautor: caput mortuum » pn lis 23, 2009 9:49 pm

No to albo kupujemy większe djembe albo obcinamy połowę ręki.

Oczywiście można próbować grać - z braku laku póki co musi wystarczyć. Niemniej instrument muzyczny w pełnym tego słowa znaczeniu to nie jest.
W zasadzie małe djembe to mniej więcej 30 cm średnicy. Żadko spotyka się dobre instrumenty znacznie poniżej tej średnicy.

Ale nie zniechęcaj się - też kiedyś zaczynałem od podobnej zabawki.
Dyzio
*****----
Kontaktowanie:

Postautor: Dyzio » pn lis 23, 2009 11:12 pm

Nie chodzi tylko o rozmiar ręki. Im większa średnica i lepszy bęben tym łatwiej wydobyć podstawowe dźwięki, brzmię one pełniej, choć jak wiemy nie zawsze tak jest.
itallivederci
---------

Postautor: itallivederci » wt lis 24, 2009 8:10 am

Niema sprawy... utniemy paluszki...:)
A tak na serio, to zastanawiam sie nad kupnem czegoś większego, chociaż pewnie to będzie mi musiało wystarczyć na najbliższe 2-3 miesiące. Moje małe, jak narazie nienajgorzej pozwala na tony i slapsy, gorzej szło z basami , ale to z powodu mojej ręki... No nic dzięki wielkie...

bęben tym łatwiej wydobyć podstawowe dźwięki, brzmię one pełniej, choć jak wiemy nie zawsze tak jest.

Na samym końcu pisania to zobaczyłem... mógłbyś mi rozwinąć o co Ci chodziło?

Wróć do „Korpus”