korbus z buka 35cm średnicy podpowiedzi proszem;)

Wszystko, co dotyczy korpusu bębnów...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
mateusz m
---------

korbus z buka 35cm średnicy podpowiedzi proszem;)

Postautor: mateusz m » pt paź 09, 2009 3:20 pm

witam zrobiłęm swój 3 korpus na djembe z buka wysuszyłem jak mi sie wydawało dobrze... naciągłem skóre było elegancko. jednak był niedosuszony chybba do końcai pęknięcie na kielichu spore rzekłbym straszne!!! na wylot tzn widać środek przez szczeline około 4mm zalepie ją będzie ok?? podobno ma to wpływ na bass prawda??:> czekam na odpowiedź i pozdrawiam!!!:):)
Awatar użytkownika
irmach
*****----
Kontaktowanie:

Re: korbus z buka 35cm średnicy podpowiedzi proszem;)

Postautor: irmach » sob paź 10, 2009 12:53 am

klej i nie słuchaj nawiedzonych "duszycieli djemb" dla których tyleko tradycja drewno i skóra, zawsze opłaca sie ratowac korpus, ja na Twoim miejscu uzyłbym szpachlówki z włóknem szklanym jeżeli dzióra jest duża, jeżeli nie to zakleic zywica poliestrową, jak byś chiał materiały to daj znac załatwie Ci ze względu na lednice;P
Awatar użytkownika
mateusz m
---------

Postautor: mateusz m » sob paź 10, 2009 2:47 pm

materiały mam tata stolarz;) no to będe kleił... a jeszcze pytanie jak wyrównam tzn zrobie jakby polerke wewnątrz to wpłynie to na........??:P bas ton slap i w jaki sposób?
Awatar użytkownika
leniuch
**-------

Postautor: leniuch » wt gru 01, 2009 8:05 pm

Jutro odbieram wlasnie taki pien bukowy jak ten, z ktorego Ty robiles, tzn ta sama srednica i bede dlubal :] masz jakies foty tego Twojego? Ile czasu suszyles pien zanim zaczales strugac?
Moja muzyka w sieci http://www.youtube.com/thedrumsoul ZAPRASZAM!
marian
---------
Kontaktowanie:

Postautor: marian » śr gru 09, 2009 8:57 pm

Ja np swoje szczeliny i dziury zaklejałem klejem żywicznym, takim do styropianu,płytek,drewna itd... ;) Gdy zaschnie jest taki jak guma coś takiego, ale pomieszałem go z trocinami ( ale takimi centralnie cieniutkimi trocinkami, sypkimi wręcz ) i bardzo dobrze się to wszystko trzyma moim zdaniem. Korpus się suszy i nie widać żadnych dalszych pęknięć :)
Kochajmy to co piękne :) Djembe!

Wróć do „Korpus”