37srednica i 70cm wysoko??, czy to dobry pomysl?

Wszystko, co dotyczy korpusu bębnów...

Moderator: Moderatorzy

yuby51

37srednica i 70cm wysokość, czy to dobry pomysl?

Postautor: yuby51 » pn wrz 22, 2008 6:53 am

Jak w temacie. znalazłem w internecie przykladowe wymiary djembe wraz z opisem i tak dalej.

Wysokość 710mm [27,95"]
Średnica u góry 370mm [14,56"]
Średnica u dołu 250mm [9,84"]
Średnica przewężenia 160mm [6,29"]
Położenie przewężenia 360mm [14,1"] od dołu
Materiały Cedr [?]
Kraj Senegal
Komentarz Duży, średni-ciężki instrument. Nóżka nie zwęża się. Ścianki mają grubość ok. 12mm [0,47"] w każdym miejscu. Czyste wszystkie dźwięki, bogaty bas.
Przysłał Lindsay Rowlands

No właśnie, mam pieniek, a w zasadzie to już po części zrobiony ale tylko w środku. Pieniek z olchy jest. I tylko tutaj zobaczyłem taka długość wszystkie inne sa trochę krótsze przy takich średnicach. Jest sens takie robić? nie zależy mi na poręczności ani malej wadze tego bębna. no i chciał bym tą nogę zrobić normalna zwężającą sie a nie tak jak w opisie prostą. Dziękuje i pozdrawiam.
Awatar użytkownika
irmach
*****----
Kontaktowanie:

Postautor: irmach » śr wrz 24, 2008 8:15 am

jak dla mnie to stanowczo za wysokie, źle gra sie na djembe o wysokości powyzej 62 cm i w sumie po co aż takie "bydle"? nie lepiej zrobić nie pełne 14" niż prawie 15"?? a w sumie nawet 13" olcha w sumie fajne drewno, podobne do brzozy, powinno sie w sumie przyjemnie dłubać i efekt tez może być nie kiepski i nóżka może być rozszerzająca się, dlaczego nie
yuby51

Postautor: yuby51 » pt wrz 26, 2008 9:58 pm

Dzięki za komentarz, fajnie że ktoś się w końcu wypowiedział. Takie bydle robię dlatego że:
1 mam kompleks małego bębna bo mam 17cm w domu, taka zabawka, i na takim się uczyłem grac, dopiero później pożyczałem inne.
2 skoro mam już taki klocek to wykorzystam go maksymalnie i zrobię naprawdę wielkie djembe, zawsze wielkie się przyda.
Wszystko robię powoli, starannie i porządnie, mam nadzieje ze efekt będzie proporcjonalny.
Jak skończę to na pewno pochwale się jakimis fotkami.
Jeżeli chodzi o wysokość to wyszła mi 67cm ok, po wyrównywaniu krawędzi i tak dalej, samo się ułożyło. Środek już mam cały, teraz zostało nadać mu kształt.
Mniejszy też mam już w planach, bo słyszałem że taki wielki jest trochę nie wygodny, dlatego następny jaki zrobię będzie optymalny, myślę nad 28cm.
Arcy...
****-----
Kontaktowanie:

Postautor: Arcy... » pt wrz 26, 2008 10:08 pm

Jak dla mnie to 67 to kolos, ciężki w transportowaniu i w ogóle...
A co do tego niżej: jak dla mnie to troszkę bez celowe robinie tak małego bębna, przyceluj lepiej na 50 cm... no tak sądzę :wink:
yuby51

Postautor: yuby51 » pt wrz 26, 2008 10:20 pm

Ale napisałem w swoim poście ze nie zależy mi na poręczności tego instrumentu, ani wadze. Do celów podróżnych mam zamiar zrobić mniejszy tak jak napisałem ok 28cm. A co do 50, bez ironii i przesadyzmu proszę:P
Arcy...
****-----
Kontaktowanie:

Postautor: Arcy... » sob wrz 27, 2008 8:51 am

Co do kolosa to wiem o co ci chodzi, tylko napisałem co o takim "byku" myślę :wink:
Nie no to było bez ironii bo jak dla mnie gra na 28mce jest trochę... utrudniona. Dobij chociaż do 40tki.
yuby51

Postautor: yuby51 » sob wrz 27, 2008 10:45 am

Bo my się chyba nie zrozumieliśmy:P ja mówię o średnicy a Ty o wysokości jak sądzę. Teraz już jasne, chce zrobić mniejszy bęben taki wygodny o średnicy 28cm, i wysokości będzie miał coś kolo 50 właśnie tak jak Ty mówisz:P
Arcy...
****-----
Kontaktowanie:

Postautor: Arcy... » sob wrz 27, 2008 12:16 pm

No właśnie :mrgreen:
Mnie zdziwiło trochę gdy napisałeś o tej ironii z 50tką... i wszystko jasne :mrgreen:
Awatar użytkownika
irmach
*****----
Kontaktowanie:

Postautor: irmach » sob wrz 27, 2008 9:56 pm

arcy od kiedy wielkość bębnów podaje się w wysokości??:> i jeśli łaska to raczejw calach tak dla ścisłości;> w sumie jak juz tak szalejemy to moze przejdźmy na podawanie średnicy przewężenia??;P yuby obiż troszke ten swój bęben bo będzie nie wygodny, najwyzęj 62 cm i nie koniecznie wykorzystuj wszystko co oferuje pieniek, nie rób więcej niz 14" bo to mija sie z celem i co do 28 to dobry pomysł:) ( 11" )
yuby51

Postautor: yuby51 » ndz wrz 28, 2008 7:27 am

Co do średnicy to taka juz zostanie czyli 14.5cala bo taka wyrzeźbiłem, a obniżyć być może mi sie uda,zobacze jak to wpłynie na proporcje. ale mam jeszcze jedno pytanie, otóż ten uproszczony stosunek 3:1:2 ma pewne nie ścisłości bo: robię bęben o średnicy 37cm i ściankach grubości 2,5cm. Więc licze sobie zewnętrzną średnice przewężenia 37x1\3=12,3 cm
Ale gdy tym samym stosunkiem chcemy wyliczyć wewnętrzną średnice przewężenia musimy wziac wewnetrzna srednice gornego wylotu a więc 37-(2x2,5)=32cm i teraz 32x1\3=10,6cm. z Tych obliczen wychodzi nam ze scianki musialy by miec 1cm grubosci w miejscu przewężenia. i teraz pytanie, ktory wymiar zwiększyć albo pomniejszyć, czy może oba, poprostu jaki znaleźć miedzy tym kompromis? Raczej nam odpowiedzi, bo według mnie to poprostu zewnetrzna srednice trzeba troche zwiekszyc, zeby nie zmniejszac wylotu bo stracimy na brzmieniu. ale moze sie mylę, dlatego pytam.
Awatar użytkownika
irmach
*****----
Kontaktowanie:

Postautor: irmach » ndz wrz 28, 2008 9:25 pm

ten stosunek jest tylko przybliżony, przy takiej średnicy przewężenie powinno mieć conajmniej 12 cm od środka, 10 to mało... ścianki w miejscu przewęrzenia dla bezpieczeństwa też mozesz zrobić grubsze, jakies 3 cm, czyli razem będzie 18 cm od zewnątrz w przewężeniu
yuby51

Postautor: yuby51 » pn wrz 29, 2008 4:38 pm

Taki tez mam zamiar, tez mniej wiecej wyszly mi takie wymiary, ale mam jeszcze jedno pytanie, bo mrowka tutaj na forum pisala kilka razy ze warto jest grubo drewna zostawic na dole kielicha bo to pozytywnie wplywa na dzwięk, przy moim bebnie to ile mniej wiecej? bo mam okolo 4 cm moze troche wiecej, i nie wiem czy tak zostawic:P? i jeszcze jedno, ile taki korpus przy takich wymiarach z srednio twardego drewna jakim jest olcha powinien ważyc?
bo narazie wazy okolo 23 kg:P i jest jeszcze troche do wybrania ale nie za duzo:P nie zalezy mi na wadze tylko na jego brzmieniu:P przypominam.
Awatar użytkownika
irmach
*****----
Kontaktowanie:

Postautor: irmach » wt wrz 30, 2008 11:07 am

o ja pier.... 23 kg?? chyba zartujesz? beben takich rozmiarów nie moża ważyć więcej niż 12 kg, opytamalnie było bo ponizej 10... 4 cm to zupełnie wystarczy, i korpus straci na wadze podczas wysychania. ale jest masakrycznie ciężki, postaraj sie go radykalnie odchudzić, i wyślij mi zdjęcie tego korpusu 12345maciej@wp.pl
yuby51

Postautor: yuby51 » wt wrz 30, 2008 3:11 pm

Zdjęcia juz wysłane:P no cóż będę skrobał, dzisiaj juz kupilem półokrągłe dłuto zeby wykończyc srodek:P ale w tygodniu nie mam czasu wiec pewnie wezmę się dopiero w weekend.
yuby51
---------
Kontaktowanie:

Postautor: yuby51 » czw paź 16, 2008 11:24 am

No więc moj korpus wazy aktualnie 12kg, ma ok 68cm wysokosci i 37srednicy. Kształ kielicha robiony na zwór soulein. Z olchy czerwnonej. Scianki wachaja sie od 2,5 cm przy gornej srednicy, natomiast na dole kielicha maja ok 3,5cm. Mi taki beben calkowicie pasuje, tylko chcial bym sie dowiedziec czy to nie wplynie jakos radykalnie negatywnie na dzwięk? ps. nie chce juz wiecej dłubac, poniewaz sporo pracy wlozylem, w wygladzenie wszystkiego i przygotowanie krawedzi i tak dalej:p
caoxueer1r
---------

Re: 37srednica i 70cm wysoko??, czy to dobry pomysl?

Postautor: caoxueer1r » wt wrz 01, 2009 4:12 am

For any given task in Britain there are more men than are needed. Strong unions keep them there in Fleet Street, home of some London’s biggest dailies, it is understood that when two unions quarrel over three jobs, the argument is settled by giving each union two. Thru means 33 per cent over manning, wow gold,33 per cent less productivity than could be obtained.
A reporter who has visited plants throughout Europe has an impression that the pace of work is much slower here. Nobody tries tm hard. Tea breaks do matter and are frequent. It is hard to measure intensity of work, but Britons give a distinct impression of going at their tasks in a more leisurely way.
But is all this so terrible? wow power leveling,It certainly does not improve the gross national product or output per worker. Those observant visitors, however, have noticed something else about Britain. It is a pleasant place.
Street crowds in Stockholm. Paris and New York move quickly and silently heads down, all in a hurry. London crowds tend to walk at an easy pace (except in the profitable, efficient City, the financial district).lineage 2 adena,

Every stranger is struck by the patient and orderly way in which Britons queue for a bus; if the saleswoman is slow and out of stock she will likely say,‘oh dear, what a pity’; the rubbish collectors stop to chat and call the housewives“Luv”. Crime rises here as in every city but there still remains a gentle tone and temper that is unmatched in Berlin, Milan or Detroit.It short, what is wrong with Britain may also be what is right. Having reached a tolerable standard, Britons appear to be choosing leisure over goods.56.Maple Story mesos, What happens when disputes over job opportunities arise among British unions?A) Thirty-three per cent of the workers will be out of workB) More people will be employed than necessaryC) More jobs will be created by the governmentD) The unions will try to increase productivity.57.
Guild Wars Gold,
What does the reporter who has visited plants throughout Europe think about Britain?A) Tea breaks do not affect the intensity of work in BritainB) Britons do their work in an unhurried sort of wayC) The pace of work in Continental Europe is much slower than in BritainD) Britons give the impression of working intensively58.“The breaks do matter” ( Para.2 Line 2) indicates tha they are an important aspect of the British way of lifeB) they are greatly enjoyed by British workersC) they can be used by the workers as excuse to take time off from workD) they help the workers to be on good terms with each other59. 2moons dil,The word“this” (Para.3 Line.1) refers
to the fact tha there are more men on any given job than are neededB) 33 per cent over manning leads to 33 per cent less productivityC) it is difficult to measure the intensity of workD) Britons generally do not want to work too hard60. By“what is wrong with Britain may also be what is right” (Para.6, Line.1) the author means to say tha quarrels between unions will help create jobsB) a
world of warcraft power leveling,
leisurely way of life helps Britons increase productivityC) the gentle tone and temper of the people in Britain makes it a pleasant placeD) Britons will not sacrifice their leisure to further in crease productivityPassage

Street crowds in Stockholm.

Wróć do „Korpus”