Sosna

Wszystko, co dotyczy korpusu bębnów...

Moderator: Moderatorzy

rrico
*--------

Sosna

Postautor: rrico » pt lis 02, 2007 8:11 am

Czy sośnina się nadaje na djembe? Jakie może mieć własności akustyczne? Pojawiła mi się możliwość zrobienia czegoś z drewna a mam do dyspozycji sosnę lub brzozę, o brzozie czytałem w innych tematach ale sosny nie widziałem.
Awatar użytkownika
Armando
*******--
Kontaktowanie:

Postautor: Armando » pt lis 02, 2007 9:26 am

Sosna, kategorycznie nie nadaje się na żaden bęben. Nie robi się bębnów z iglaków, gdyż drzewa iglaste maja bardzo duzo soków, a drewno jest klejące. Brzoza jest dobra, nawet bardzo dobra. Polecam
orlik
*******--

Postautor: orlik » pt lis 02, 2007 9:27 am

z tego co wiem to na djembe nadają się tylko drzewa liściaste, więc raczej sosna odpada

:)
caput mortuum
****-----
Kontaktowanie:

Postautor: caput mortuum » pt lis 02, 2007 12:54 pm

co do drzew iglastych to rzeczywiście generalnie nie robi się z tego bębnów, chociaż muszę przyznac, że grałem kiedyś na dwóch djembe zrobionych - o ile dobrze pamiętam - ze świerku i sosny i były całkiem całkiem

brzoza z kolei nie jest drzewem rewelacyjnym, ale nie jest też zła - można z niej zrobic przywoity bęben, poza tym jest łatwa w obróbce (no i nie ocieka żywicą)
Awatar użytkownika
mrowka
******---
Kontaktowanie:

Postautor: mrowka » pt lis 02, 2007 3:19 pm

sosna to sie do niczego nie nadaje ;P
DJEMBE- dobre, bo polskie. polska brzoza, polska koza, bebniarz polak.

Projekt OM - Wszechświat Zaczął Się Od Dźwięku
Awatar użytkownika
kaczy
******---
Kontaktowanie:

Postautor: kaczy » pt lis 02, 2007 4:23 pm

teoretycznie Sosna się nie nadaje, choć spotkałem się raz z Djembe robionym z Sosny i nie był zły, choć dziwnie się czułem czując intensywaną iglastą żywicę :)
Jedni stukaja sie po ryjach na baletach , a ja stukam w beben i po parapetach :).

http://www.AfroPuls.pl - sklep z afrykanskim brzmieniem
Awatar użytkownika
maniek
***------
Kontaktowanie:

Postautor: maniek » pt lis 02, 2007 5:45 pm

ja widziałem zestaw dunów zrobiony z sosnowych desek i też dawał rade.

Kaczy może tez je widziałeś? chłopaki z Krakowa mieli na festiwalu w Wolimierzu.
Awatar użytkownika
kaczy
******---
Kontaktowanie:

Postautor: kaczy » pt lis 02, 2007 6:06 pm

no pewnie, że widziałem dunsy z klepek chłopaków z Bielska, choć nie wiedziałem że są z sosny. całkiem dobre instrumenty...
Jedni stukaja sie po ryjach na baletach , a ja stukam w beben i po parapetach :).

http://www.AfroPuls.pl - sklep z afrykanskim brzmieniem
rrico
*--------

Postautor: rrico » pt lis 02, 2007 6:35 pm

Czyli jednak coś w tej sośnie musi być ;). Ostatnio widziałem jakiś wynalazek z klepek, nie wiem jakie drewno, ale skóra była z wielbłąda. Gada toto przeciętnie, bo klepki za słabe, ale co można lepszego kupić na wycieczce turystycznej...
Awatar użytkownika
irmach
*****----
Kontaktowanie:

Postautor: irmach » pt lis 02, 2007 6:50 pm

w sośnie jest coś;PP a dokładnie ogromna ilość rzywicy!!! tak jak w kazdym iglastym:P to dlatego djemby robi sie z drzew liściastych, ponieważ żywica drzew iglastych jest bardzo wredna i trudno sie z nią uporać:P ale jak jesteś odwazny to mozęsz próbować choć moga wyniknąć też problemy z wysychaniem takiego korpusu, nie był bym pewien czy to nie będzie pękać, napewno będzie sie lepić...
Awatar użytkownika
losiu
****-----

Postautor: losiu » pt lis 02, 2007 7:14 pm

ta, lepi się strasznie nawet jak się tego nie rzeźbi :]
Deszczyk pada, nagle słońce świeci

Ludzie patrzcie, z dachu gówno leci!

Nie uciekaj mój przyjacielu

Gówno w ciebie trafi jak w nas wielu,

[sedes]
sikor
*--------
Kontaktowanie:

Postautor: sikor » pn lis 05, 2007 2:10 pm

ta-w sośnie jest coś.jest to drzewo o wlasciwościach bardzo zbliżonych do świerku.a świerk jest wymieniany obok klonu jako drzewo o bardzo dobrych wlasciwościach akustycznych(chodzi o słoje)przez książki o drewnie,jego zastosowaniu itp.książki różnych autorów.djembe robi sie z drzew liściastych gdyż oprócz żywicy(są sposoby zeby sie jej pozbyc) iglaki mogą rozeschnąć sie po słojach!!!czyli potencjalna djemba mogłaby sie np. złożyć jak teleskopowa wędka.jesli iglak jest zcięty w odpowiedniej porze roku to prawie niema w nim żywicy!!!niestety lasy panstwowe odwalają kaszane(pewnie bo panstwowe)i tną kiedy im pasuje.sosna jak najbardziej nadaje sie na beben ale np.na duna czy cos w tym stylu.pozdrawiam
607 574 022
www.bebnyzgorkaczawskich.pl
RYTM JEST WSZĘDZIE
GÓRY KACZAWSKIE
Inq
**-------

Re: Sosna

Postautor: Inq » pn lis 23, 2009 5:55 pm

Drzewa iglaste mają luźniejszą strukturę - poszczególne "warstwy" (żółta i brązowa, obrazowo mówiąc) nie trzymają się tak dobrze ze sobą jak gatunki liściaste o jednolitej budowie.

Tak więc w przypadku robienia czegoś co jest bardziej wymyślne niż prostopadłościan drewno iglaste może nie dać rady.

Wróć do „Korpus”