Djembe remo

Rodzaje, zastosowanie, historia...

Moderator: Moderatorzy

TenPoPrawej
---------

Djembe remo

Postautor: TenPoPrawej » pt sty 20, 2012 9:53 am

Witam.Znalazłem ostatnio w sklepie internetowym właśnie taki bęben- djembe remo.W związku z tym mam kilka pytań.
1.Czym różni się od tradycyjnego djembe?
2.Co to za dziwna membrana?
3.CZEMU JEST TAKIE DROGIE? :shock:

Czy dźwięk wydawany przez ten bęben różni się jakoś znacząco od tradycyjnego djembe?(no np. z powodu membrany, bo ona to raczej ze skóry nie jest)

http://sklepakord.pl/p6410,african-coll ... -remo.html
Link z bębenkiem

Z góry dzięki
Awatar użytkownika
Prospectra
****-----

Re: Djembe remo

Postautor: Prospectra » pt sty 20, 2012 12:15 pm

miałam kiedyś coś podobnego - korpus był z fiberglasu, lekki, i cena za tę technologię jest pewnie,

ale niestety nie brzmiało to dobrze, znaczy obojętne od naciągnięcia - dawało pobrzęk.. jakby uderzać w wiadro :)

ale może nowy brzmi lepiej, tamten o którym mówię był już nieco wyrobiony
Awatar użytkownika
kuba pogorzelski
***------
Kontaktowanie:

Postautor: kuba pogorzelski » pt sty 20, 2012 3:02 pm

główną zaletą tego sprzętu jest zdaje się plastikowa membrana, która nie zmieni parametrów przy wilgotnej pogodzie, więc jeśli ktoś jest amatorem bębnienia na deszczu to chyba powinien się właśnie na cos takiego zdecydować,

zasadnicze pytanie : czy zastosowany system naciągu jest w stanie odpowiednio napiąć tę membranę? odpowiedzi nie znam i nie jest oczywista wg mnie.

wiem na pewno, że za 2000 można mieć dopieszczony , najwyższej klasy bęben afrykański, oryginalny, z pięknego drewna, pięknie wykończony, który jest w mojej opinii dużo lepszy niż jakiś plastikowy wyrób seryjny.

wydaje mi się że w ogóle te lepsze fabryczne serie djembe (nie mówię tu o mainlowskiej indonezji i fiberglasowych tocach) które kosztują w granicach 1500 zł i więcej przeznaczone są raczej dla perkusjonalistów - tj muzyków, którzy grają muzykę rozrywkową / jazzową i inną ale nie afrykańską. grają oni głównie na bębnach latynoskich, a djembe traktują jako uzupełnienie zasadniczego zestawu perkusyjnego. raczej nie insteresuje ich tradycja afrykańska i to jak te bębny brzmią naprawdę i co się na nich gra, za to ważne jest "nowe brzmienie " do setu instrumentów i marka. Nie wypada grać na struganym gdzieś w Afryce.. (a gdzie to jest :), bębenku tylko trzeba mieć najnowszy, z jak najlepszej serii wypust fabryczny, którego posiadanie jest w pewnych kręgach synonimem profesjonalizmu.

Zupełnie inne podejście do rzeczy - mi zupełnie obce. Jedyny walor, który ewentualnie jestem w stanie zrozumieć to to, że taki bęben teoretycznie można precyzyjniej dostroić do odpowiedniego dźwięku skali, jako , że posiada system niezależnych od siebie haków. No i wygoda strojenia - jeśli klucze są sprawne, to jest to ponoć wygodniejsze.

No ale właśnie tu jest zasadnicza różnica - djembe afrykańskie naciągamy raz i jest, ewentualnie dociągamy, jeśli trzeba. Kubańskie conga popdciąga się i opuszcza na każde granie - stąd może wśród instrumentalistów nie związanych z Afryką, a więc laików w temacie djembe pokutuje przekonanie, że z tym instrumentem należy się obchodzić podobnie.
TenPoPrawej
---------

Postautor: TenPoPrawej » pt sty 20, 2012 4:37 pm

Dzięki za wyczerpującą odpowiedź. Pozdrawiam
kuben
---------

Postautor: kuben » czw lis 01, 2012 8:33 pm

wątek może nie jest już aktualny, ale na wypadek chciałbym dodać, że 14" djembe Remo najlepszej linii można dostać w Polsce już za ok. 1000 zł. posiadam i jestem zadowolony. temat Remo jest rozwinięty w dziale "producenci"
"Bo w ogniu próbuje się złoto, a ludzi miłych Bogu - w piecu poniżenia" - Syr 2, 4

Wróć do „Instrumenty”