Djembe Meinl!Co o nim sądzicie?

Rodzaje, zastosowanie, historia...

Moderator: Moderatorzy

BębniarZzNT
---------

Djembe Meinl!Co o nim sądzicie?

Postautor: BębniarZzNT » pn sty 02, 2012 9:31 pm

Witam!Na początku chciałbym wszystkich serdecznie przywitać.Jestem nowy to mój pierwszy post.Moja przygoda z bębnami zaczęła się rok temu.Niestety przez jakiś czas mój bęben się "kurzył".Ale postanowiłem nadrobić stracony czas.Od niedawna czytam forum i znalazłem tu wiele pomocnych i ciekawych tematów.Dowiedziałem się, że moje djembe jest Indonezji!(a ja się dziwiłem dlaczego tak "dziwnie" brzmi :lol: ).Zbieram już fundusze na nowy bęben.Najprawdopodobniej będzie to bęben od Bobula lub też od pana Pawła(jeszcze się zastanawiam).Z tego co wyczytałem to robią świetne bębny.Ale co z firmami, które "zawodowo" zajmują się produkowaniem instrumentów perkusyjnych?Co sądzicie o bębnach Meinl czy też LP?Znalazłem jeden post na ten temat ale jest "dość słabo rozwinięty", że tak to ujmę.

viewtopic.php?f=19&t=7432&hilit=meinl

To właśnie ten post.

http://allegro.pl/african-style-djembe- ... 21111.html
http://allegro.pl/meinl-tribal-wielkie- ... 37010.html
Awatar użytkownika
rebel
********-
Kontaktowanie:

Re: Djembe Meinl!Co o nim sądzicie?

Postautor: rebel » wt sty 03, 2012 12:33 pm

Znów ja ;0
Nie pchaj się w to, za tą cenę kupisz naprawdę dobre djembe.
Grałem na podobnym djembe, nie brzmi dobrze, przypomina jakością wykonania "Indonezję", ale oczywiście możesz jeszcze czekac na inne opinie, choć nie wiem, czy znajdzie sie ktoś bezinteresownie polecający to djembe. Po prostu sa lepsze i gorsze, a i ceny uwarunkowują sens zakupu.
BębniarZzNT
---------

Postautor: BębniarZzNT » wt sty 03, 2012 1:22 pm

OK

Dzięki za radę.
Awatar użytkownika
kuba pogorzelski
***------
Kontaktowanie:

Postautor: kuba pogorzelski » wt sty 03, 2012 11:12 pm

to nie przypomina indonezji, to jest indonezja.
widziałem bębny meinl które były wyprodukowane w indonezji.
ten droższy bęben jest niemal identyczny jak bęben z e-djembe, który tam kosztuje 399zł i jest z indonezji.
jeśli chcesz mieć taki instrument, lepiej kup od e-djembe, zostanie ci 150 zl w kieszeni.

zapomnij o firmowych bębnach.
kup bęben od Rebela jak nie to szukaj na allegro coś z 2 ręki - bęben nie musi być nowy.
Awatar użytkownika
rebel
********-
Kontaktowanie:

Postautor: rebel » czw sty 05, 2012 12:03 pm

Potwierdzam swoja djembe na sprzedaż.
wklejam oryginalny post "sprzedażowy", żeby dwa razy nie przepisywać:

"28cm. śr. gr. wys. koło 58cm.
drewno średnio twarde (zapomniałem jakie)
Sznurek oryginalny czarny grubości 6, wymieniony na czerwoną "piątkę".

Wiem, ze osobisty odbiór to źle, bo bardzo niewygodnie, bo trzeba jechać, bo różne rzeczy, ale cena jak na to djembe zdecydowanie atrakcyjna.
Djembe używane oczywiście, ale w dobrym stanie, obręcz dośc nisko zeszła od naciągania, ale i tak jest jeszcze spory zapas skóry (GWINEJSKA)
Brzmienie bardzo dobre, choć trzeba często naciągać, żeby dźwięk był "rasowy", troszkę mogłaby być głośniejsza, ale nie jest źle, no a jak się naciągnie na blachę, to bardzo dobrze.

No dobra, jeśli kogoś interesuje przyjazd do Dębicy po djembe za 2 stówki, najlepiej pisać albo dzwonić:

791995790
gg: 5955025"

Wróć do „Instrumenty”