co z tymi bongosami?

Rodzaje, zastosowanie, historia...

Moderator: Moderatorzy

Oda

co z tymi bongosami?

Postautor: Oda » śr lis 03, 2004 6:52 pm

powiedzcie mi jak się gra na bongosach? i czy lepsze by były bongosy czy conga w "obsłudze"
Awatar użytkownika
Czarnodziej
*****----
Kontaktowanie:

Postautor: Czarnodziej » czw lis 04, 2004 9:25 am

...na bongosach gra sie podobnie jak na kongach, jednak 100 razy przyjemniej sie gra na kongach...

...bongosy sa o tyle "prostsze w obsludze", ze sa o wiele mniejsze i lzejsze, wiec latwiej je transportowac...
- learn to swim -
dywan
****-----
Kontaktowanie:

Postautor: dywan » czw lis 04, 2004 2:14 pm

Czarnodziej pisze:...na bongosach gra sie podobnie jak na kongach...
Oj wydaje mi się iż jest to nazbyt wielkie uproszczenie. Kojarzy mi się ze stwierdzeniem iż na djembe gra się podobnie jak na darbuce (niech no KarWil zobaczy to porównanie :)). Co prawda oryginalnie (tradycyjnie) conga i bongos nieodzownie współpracują w muzyce afro-cuban (czego nie można powiedzieć o djembe i darbuce jakoby należały do tego samego kręgu kulturowego), niemniej jednak chociażby ze względu na różnice w rozmiarach nie gra się na nich podobnie.

No chyba że to porównanie wynikało z czegoś innego. W takim przypadku proszę o oświecenie mnie. :idea: :wink:

P.S. Na upartego na wszystkim można grać podobnie jak na conga, a np. na djembe można grać tak jak się to robi na bębnie zwanym sabar (z jedną pałeczką w dłoni).
Awatar użytkownika
Czarnodziej
*****----
Kontaktowanie:

Postautor: Czarnodziej » czw lis 04, 2004 3:11 pm

...masz racje - to zbyt duze uproszczenie...

...chodzilo o to, ze konga wystepuja w zestawach po klika sztuk; podobnie bongosy (wystepuja parami) i to wlasnie determinuje sposob gry (odmienny od sposobu gry na jednym bebnie - np. djembe)...

...mozna rowniez spotkac bongosy jako dodatek do zestawu kong (mamy wtedy np. 5 bebnow do dyspozycji)...
- learn to swim -
saMMy164
***------
Kontaktowanie:

Postautor: saMMy164 » czw lis 04, 2004 3:43 pm

Mialem kiedys bongosy w lapach. Staly na stojaczku.. ale nie umiem na nich grac =/ Jakos tak probowalem na nich postukac, ale nie wychodzilo.... Na djembe sie zueplnie inaczej gra ;]
Każdy inny, wszyscy równi...
klee
*****----

Postautor: klee » czw lis 04, 2004 4:33 pm

http://www.forum.djembe.pl/viewtopic.php?t=410 zobacz link zapodany przez KarWila. Może jakiś cudów tam nie ma granych na condze (cięzko porównać z filmikiem z bongosami), ale zauważysz chyba spore podobieństwo do gry na djembe, z którą/ym miałaś do czynienia - chyba łatwiej Ci będzie wziąć się właśnie za congi
_mArGoLciA_

Postautor: _mArGoLciA_ » śr kwie 13, 2005 7:48 pm

wŁaŚciWie tO caŁA teChniKa siĘ rÓŻni, nA bOngOsacH gRa sIę zUpeŁnIE iNaCzEj... jUż bYŁaBym bArDZiej skŁonNa pOrÓwNać jE do daRabUki... nIe pOleCam jAk kToŚ zAcZynA grAć

> wTeDy naJlEpiEJ cOnGa :D
saMMy164
***------
Kontaktowanie:

Postautor: saMMy164 » śr kwie 13, 2005 9:52 pm

O_O

ajc.. mozesz pisac normalnie? x_x
zomcio
******---
Kontaktowanie:

Postautor: zomcio » śr kwie 13, 2005 9:56 pm

oj tak, prosze pisac normalnie, to nie blog tylko forum na dosc wysokim poziomie
saMMy164
***------
Kontaktowanie:

Postautor: saMMy164 » śr kwie 13, 2005 9:58 pm

o, poparcie ;-]

chyba pierwszy raz mnie ktoś poparl na forum ;-]]

dobra, bez robienia offtopa: ja tylko bym prosil o normalne male literki, bo tamtego sie czytac nie da.... tzn da sie, ale oczy bola ;/
_mArGoLciA_

Postautor: _mArGoLciA_ » czw kwie 14, 2005 10:32 am

o_O

jak sObie lud życzy :mrgreen:
Madzia

Postautor: Madzia » wt cze 07, 2005 4:34 pm

Halu ja dopiero zaczynam moja przygode z bebnami- rytm to miód dla uszu, ale co innego grać :) chciałam kupić djembe, ale zanim zdążyłam, dostałam jush bongosy no i własnie szukam info o nich... macie może jakies linki z rytmami dla bongosów? ja naprawde mało wiem, ale ponoć kto pyta, nie błądzi:) czy na bongosach są takie same uderzenia jak na djembe? bo bas mi wychodzi dziwnie wyżej od tonu (chyba że są tu inne uderzenia, w takim razie sie wygłupiłam:P)
Awatar użytkownika
Czarnodziej
*****----
Kontaktowanie:

Postautor: Czarnodziej » śr cze 08, 2005 11:29 am

...mysle ze odpowiedzi na pytania zwiazane z bongosami predzej mozna bedzie uzyskac tu www.conga.pl ...
- learn to swim -
chrish
*--------
Kontaktowanie:

Postautor: chrish » pt paź 05, 2007 7:02 pm

Na pewno nie - patrz na mój podpis :)
Obrazek

Wróć do „Instrumenty”