Czy warto kupic?

Rodzaje, zastosowanie, historia...

Moderator: Moderatorzy

WiLQ

Czy warto kupic?

Postautor: WiLQ » sob paź 16, 2004 7:57 am

Znalazlem w necie djembe do sprzedania po takiej chyba w miare niskiej cenie, tylko nie wiem czy to cos pozadnego, czy raczej zabawka:

http://free.of.pl/h/handdrums/zdjecia/bebenek13.html

Oplaca sie kupic?
Awatar użytkownika
1piotr
Admin
Kontaktowanie:

Postautor: 1piotr » sob paź 16, 2004 8:31 am

Wiesz trochę mały jest. Jakby miał ze 25cm srednicy... No ale cena a poza tym to klay ma fajne bębny.
WiLQ

Postautor: WiLQ » sob paź 16, 2004 11:35 pm

No teraz mam pozyczony nstrumencik, to srednice mam kolo 18cm, a wysokosc kolo 34 i w miare dobrze mi sie na nim gra (no jezeli narazie mozna to gra nazwac:).

Czyli, ze warto kupic? Bo tak wlasnie chcialem kupic cos ponizej 200zl,bo wiecej i tak nie mam.

Chyba, ze byscie mi mogli polecic cos lepszego, za taka niezbyt wygurowana cene (no piwiedzmy kolo 230zl jeszcze bym uzbieral).
Awatar użytkownika
1piotr
Admin
Kontaktowanie:

Postautor: 1piotr » ndz paź 17, 2004 9:48 am

Zajrzyj na handdrums: http://free.of.pl/h/handdrums może znajdziesz coś fajnego.
Trznadelek

Postautor: Trznadelek » ndz paź 17, 2004 12:16 pm

witaj

Zagladnij do Szymona ... www.drewutnia.otvk.pl ...

Pozdrawiam Marek

No to mam 100 na karku ... heheh :]
WiLQ

Postautor: WiLQ » wt paź 19, 2004 10:28 am

1piotr pisze:Zajrzyj na handdrums: http://free.of.pl/h/handdrums może znajdziesz coś fajnego.

No wlasnie nad djembe z tamtad mysle :) i wlasnie myslac o nim zalozylem ten temat:)

Co do stronki http://www.drewutnia.otvk.pl/ to juz sie w 99% zdecydowalem na djembe nr 9:

Obrazek

Doradzcie, czy warto go kupic... no... ja nie mam zielonego pojecia czy te 220zl za niego do duzo, czy malo... jaki in jest jakosciowo...
saMMy164
***------
Kontaktowanie:

Postautor: saMMy164 » wt paź 19, 2004 12:24 pm

Moja djembe ma 23 cm srednicy i 52 wysokosci, a zaplacilem za nia 180 zlotych ;]
Każdy inny, wszyscy równi...
WiLQ

Postautor: WiLQ » wt paź 19, 2004 12:25 pm

saMMy164 pisze:Moja djembe ma 23 cm srednicy i 52 wysokosci, a zaplacilem za nia 180 zlotych ;]

za nowa czy uzywana?
saMMy164
***------
Kontaktowanie:

Postautor: saMMy164 » wt paź 19, 2004 12:29 pm

nowiutka, ledwo spod dluta wyjeta ;]
Ruahneax

Postautor: Ruahneax » wt paź 19, 2004 1:34 pm

http://www.pablomusic.pl/oferta.htm

Ludzie z Pablo oferuja fajne djamble .. nie sa w cale drogie co wydawac by sie moglo po wygladzie ...

btw. moj pierwszy post wiec chcialem sie przywitac w sposob niezwyczajny: czesć
lukeek

Postautor: lukeek » wt paź 19, 2004 1:34 pm

mi sie za bardzo nie podoba :(
Awatar użytkownika
Zdzisiu
*****----
Kontaktowanie:

Postautor: Zdzisiu » wt paź 19, 2004 3:02 pm

Ruahneax pisze:http://www.pablomusic.pl/oferta.htm

Ludzie z Pablo oferuja fajne djamble .. nie sa w cale drogie co wydawac by sie moglo po wygladzie ...

btw. moj pierwszy post wiec chcialem sie przywitac w sposob niezwyczajny: czesć

Jeszcze o tym nie pisalem w serwisie, ale dla wszystkich czytelnikow djembe.pl bebny pablo sa z 5% rabatem lub wysylka gratis (niezle wytargowalem co? :) ) Niebawem dam o tym znac oficjalnie na stronie.
Wszyscy bębniarze łączmy się!
owca

Postautor: owca » wt paź 19, 2004 3:56 pm

Tak to my sobie Panowie mozemy gadać w nieskończoność. Pisząc raczej nikt mnie nie przekona do jakości swojego Djembe (muszę posłuchać dzwięków jakie wydaje). Swoją drogą mój bęben do pięknych nie należy a gra całkiem nieźle jak na instrument zakupiony w sklepie "z pamiątkami z orientu".

Jedyne opinie na temat jakości bębnów są w stanie trafnie wypowiadać raczej ci którzy robią to nie od wczoraj. Napewno Wojtkowi bym zaufał i polecanym przez niego instrumentom. Ale to jedyny AS :wink: który się na tym forum wypowiada. Wiem wiem to nie wszyscy , ale jego akurat znam :wink: Dlatego też interesuje mnie jak będziecie testowali bębny Pablo , bo na moje ucho to cudowne to one nie są , ale upierał sie nie będę. (pytanie do Zdzisia).
klee
*****----

Postautor: klee » wt paź 19, 2004 6:17 pm

co się, Owca, tak pienisz? masz bardziej sprecyzowane oczekiwania co do dźwięków bębna - ale na poczatku grania wygląda to trochę inaczej, nie? nikt nie wywali 300 $ za nawet super brzmiący bęben, choćby dlatego, że nie będzie umiał tych pięknych dźwięków wydobyć...
WiLQ

Postautor: WiLQ » wt paź 19, 2004 6:28 pm

A wiecie co... tam na stronie PabloMusic zobaczylem te male Conga... i tak mysle czy jednak by Conga nie zakupic... ma ktos moze nagranie jakiegos Conga... bo nawet nie umiem sobie wyobrazic jak on brzmi. Jak ktos by mi nagral tak dla porownania djembe i conga to normalnie stawiam Tymbarka:)
klee
*****----

Postautor: klee » wt paź 19, 2004 6:37 pm

WiLQ pisze:A wiecie co... tam na stronie PabloMusic zobaczylem te male Conga... i tak mysle czy jednak by Conga nie zakupic... ma ktos moze nagranie jakiegos Conga... bo nawet nie umiem sobie wyobrazic jak on brzmi. Jak ktos by mi nagral tak dla porownania djembe i conga to normalnie stawiam Tymbarka:)
to postaw Dywanowi - zamieścił na forum linki z filmami z grą na congach
WiLQ

Postautor: WiLQ » wt paź 19, 2004 6:47 pm

klee pisze:
WiLQ pisze:A wiecie co... tam na stronie PabloMusic zobaczylem te male Conga... i tak mysle czy jednak by Conga nie zakupic... ma ktos moze nagranie jakiegos Conga... bo nawet nie umiem sobie wyobrazic jak on brzmi. Jak ktos by mi nagral tak dla porownania djembe i conga to normalnie stawiam Tymbarka:)
to postaw Dywanowi - zamieścił na forum linki z filmami z grą na congach

Nie moge znalesc ;/
klee
*****----

Postautor: klee » wt paź 19, 2004 6:51 pm

WiLQ pisze:
Nie moge znalesc ;/
a mnie się nie chce szukać...
Awatar użytkownika
1piotr
Admin
Kontaktowanie:

Postautor: 1piotr » wt paź 19, 2004 7:53 pm

Aj Panowie Panowie.... http://www.congas.ch/
dywan
****-----
Kontaktowanie:

Postautor: dywan » czw paź 21, 2004 11:44 am

klee pisze:to postaw Dywanowi - zamieścił na forum linki z filmami z grą na congach
1piotr pisze:Aj Panowie Panowie.... http://www.congas.ch/
Chwilkę mnie nie ma a tu już ktoś chce sprzątnąć mojego Tymbarka ;).
Est

Postautor: Est » wt lis 09, 2004 2:45 pm

a co myslicie o http://free.of.pl/h/handdrums/zdjecia/bebenek12.html tym djembe czy warto go wogule kupic i o co hcodzi ze skóra nie wyprawiana

Powiedzcie czy na handdrums wogule są dobre djembe czy to będą pieniądze wyżucone w błoto

Pozdro
Suchy

Postautor: Suchy » ndz lis 14, 2004 2:33 am

Jesli sie ejszcze nie zdecydowales to www.djembe.republika.pl Sammy ktory tu sie wypowiadal wlasnie z tej strony zamowil sobie za 180 zl 23 djembe bodajze z brzozy doibrze mowie Sammy?
saMMy164
***------
Kontaktowanie:

Postautor: saMMy164 » ndz lis 14, 2004 12:32 pm

Zgadza sie. 23/52 Brzoza. Kozia skora. 180 zl. Super sprawa.
Awatar użytkownika
Zdzisiu
*****----
Kontaktowanie:

Postautor: Zdzisiu » ndz lis 14, 2004 7:34 pm

Est pisze:a co myslicie o http://free.of.pl/h/handdrums/zdjecia/bebenek12.html tym djembe

Ten beben nie wyglada mi na dobra djembe, domyslam sie ze bedzie mial waska skale dzwiekow.
Est

Postautor: Est » ndz lis 14, 2004 10:44 pm

Wiem juz mi tak poradziłeś przecież na meila I mam nadzieje ze juz jutro przyjdzie mi djembe pablo:)
atena

Postautor: atena » czw gru 23, 2004 11:39 pm

sory że wam przerwe ale zgubiłam się dziś kupiałam bębenek (bo bębnem tego nazwać sie nie da) i nie wiem co kupiłam ale ten kojący dogłos mam to gdzieć nawet nie wiem jaką ma średnici bo mi go zabrali i wsadzili pod choinkę wiem że jest z brzozy i zapłaciłam za niego 160zł a i znam nawet firme Pablo dziś dowiedziałam sie tyle co nigdy w życiu a I MAM PYTANKO CZY KTOŚ Z WAS WIE MOŻE COŚ O WARSZTATACH ALE JA BYM CHCIAŁA TAKI BARDZIEJ OBÓZ MŁODZIERZOWY w wakacje
Awatar użytkownika
Zdzisiu
*****----
Kontaktowanie:

Postautor: Zdzisiu » pt gru 24, 2004 11:19 am

atena pisze:CZY KTOŚ Z WAS WIE MOŻE COŚ O WARSZTATACH (..) w wakacje

Beda na pewno jakies wakacyjne warsztaty. Bedzie w odpowiednim czasie o tym info na forum i stronie. Co do bebna - 160zl - wnioskuje ze bedzie maly. Daj znac jak sie gra i jaka ma srednice.
WiLQ

Postautor: WiLQ » czw gru 30, 2004 11:33 pm

Oswiadczenie:

Nareszcie sie zdecydowalem i kupilem :) Pablo - brzoza 27cm :) I JEST SUPER!!
Awatar użytkownika
Zdzisiu
*****----
Kontaktowanie:

Postautor: Zdzisiu » pt gru 31, 2004 12:26 am

WiLQ pisze:Oswiadczenie:

Nareszcie sie zdecydowalem i kupilem :) Pablo - brzoza 27cm :) I JEST SUPER!!

Super, a rabat dostales? :)
WiLQ

Postautor: WiLQ » pt gru 31, 2004 7:25 am

Dostalem dostalem :)

Jako uzytkownik djebme.pl mialem do wyboru albo rabat 5%, albo gratisowa przesylka. Przekalkulowalem sobie wszystki, i wybralem 5% :)

Pablo na moja prosbe wystawil tego djembe na allegro, zalicytowalem po niecalej minucie, a po nastepnej minucie pieniadze juz byly u Pablo na koncie :) I za to, ze wszystko tak expresowo, dostalem kasete Slomy z autografem gratis :)

Ale tak ogolnie - jak ktos by sobie kupowal jakim beben, to polecam Pablo - swietny kontakt!! I mozna odrazu u Nich zamowic pokrowiec na djembe.
Awatar użytkownika
Zdzisiu
*****----
Kontaktowanie:

Postautor: Zdzisiu » pt gru 31, 2004 10:05 am

WiLQ pisze:I mozna odrazu u Nich zamowic pokrowiec na djembe.

O, a jak wygladaja ich pokrowce? I jak z cenami, np do takiej 27ki?
Dark_Wolf

Postautor: Dark_Wolf » pt gru 31, 2004 12:03 pm

Przy kupnie się pytałem, to powiedzieli że ok. 50 złotych.
WiLQ

Postautor: WiLQ » sob sty 01, 2005 12:30 pm

Ja za swoj zaplacilem 75zl.

Pokrowiec sklada sie z 2 czesci - takiego "kaptura" na sama gore bebna, i worek na caly beben.

Kilka fotek (pokrowca i djembe) wrzucilem na TĄ STRONĘ

Pozdrawiam :)
Cobain

Postautor: Cobain » sob sty 01, 2005 9:39 pm

Moj Djembe ma 68cm.wysokości i 26cm.średnicy dałem tylko 166zł!!!!!!!!!!!!! :lol:
zomcio
******---
Kontaktowanie:

Postautor: zomcio » ndz sty 02, 2005 2:20 am

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=38440309

co sadzicie o tym? patrzac na wymiary i wykonanie to grosze koles za nia chce, o ile oczywiscie nie przerwie aukcji, jezeli cena nie bedzie satysfakcjonujaca :>
Awatar użytkownika
BAŚA
*****----

Postautor: BAŚA » ndz sty 02, 2005 10:26 am

Ziomcio, rozmiary, wykonanie...

Posiada kolory rasta na nóżce!

A to się chyba wydało jedną z najważniejszych treści, jakie 'koleś' chciał przekazać. I, być może, jest to jedna z ważniejszych cech w związku z tym... :?
"Jeżeli nie czujesz dla mnie wdzięczności za to, co mówię, winieneś mi jej sporo za to, czego ci oszczędzam."
zomcio
******---
Kontaktowanie:

Postautor: zomcio » ndz sty 02, 2005 11:28 pm

no kolory rasta mnie odpychaja, ale zawsze mozna zamalowac :P

nie no, ale tak powaznie, wyglada to na naprawde dobry instrument... ale tak kupowac bez grania :/
WiLQ

Postautor: WiLQ » pn sty 03, 2005 1:45 pm

zomcio - BASIA miala na mysli co innego. Wyobraz sobie sytuacje.

Chcesz sobie kupic fiata 126p. Szykasz na Allegro i znajdujesz takowego za 500zl. W opisie aukcji jest tylko napisane, ze jest on koloru zielonego.

Zdezydowalbys sie go kupic? Bo ja raczej nie.

Pamietaj jakie sa zasady dobrej reklamy - podawac tylko zalety! Jezeli komus bardzo zalezy, zeby cos sprzedac, nie bedzie wymieniac wszystkich wad tych zeczy (nie mowie o wszystkich - bo jeszcze jest sporo uczciwych ludzi).

Tak czy siak, chociaz sam jestem poczatkujacym co do djembe, to odradzalbym Ci kupowac tego bebna, zanim go sam nie obejzysz, albo gosc Ci nie powie co to dokladnie za beben (kto robil, z jakiego drewna,...).
Awatar użytkownika
BAŚA
*****----

Postautor: BAŚA » pn sty 03, 2005 5:56 pm

No proszę...

I już się dorobiłam własnego interpretatora moich postów... :wink: :)
"Jeżeli nie czujesz dla mnie wdzięczności za to, co mówię, winieneś mi jej sporo za to, czego ci oszczędzam."
atena

atena

Postautor: atena » sob sty 22, 2005 11:35 pm

gra sie gut gdyby nie rzucający sie pies na będen, a co do średnicy to wole nie wiedzieć bo to moze być kompromitujące ale ogólenie bebenek jest super tylko faktycznie troche zaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa mały no ale cóż sama tego chciałam
filip

Postautor: filip » czw lut 24, 2005 11:56 am

ja mam Pablo 25 i nie wiem czemu czytając temat słyszałem jakieś głosy negatywne zględem tej firmy... jak dla mnie ich bębny to zawodostwo :)

dziękuje za uwage Filip :twisted:
klay

Postautor: klay » wt mar 28, 2006 10:19 pm

Zdzisiu pisze:
Est pisze:a co myslicie o http://free.of.pl/h/handdrums/zdjecia/bebenek12.html tym djembe

Ten beben nie wyglada mi na dobra djembe, domyslam sie ze bedzie mial waska skale dzwiekow.

uaaa... trochę późno ten temat zobaczyłem...

ja ani razu tego nie nazwałem djembe... to była taka moja odskocznia od powielania cały czas kielichowego kształtu.
joa

Postautor: joa » śr kwie 04, 2007 11:56 am

Awatar użytkownika
losiu
****-----

Postautor: losiu » śr kwie 04, 2007 1:41 pm

o tych bębnach z madagaskaru już mówili... że niedobre
Deszczyk pada, nagle słońce świeci

Ludzie patrzcie, z dachu gówno leci!

Nie uciekaj mój przyjacielu

Gówno w ciebie trafi jak w nas wielu,

[sedes]
Awatar użytkownika
kaczy
******---
Kontaktowanie:

Postautor: kaczy » ndz kwie 08, 2007 10:55 am

to afrykanska wersja Indonezji - do dupy...
Jedni stukaja sie po ryjach na baletach , a ja stukam w beben i po parapetach :).

http://www.AfroPuls.pl - sklep z afrykanskim brzmieniem
Awatar użytkownika
Zdzisiu
*****----
Kontaktowanie:

Postautor: Zdzisiu » ndz kwie 08, 2007 4:10 pm

Podobny mi skradziono, zadowolony z niego bylem. Slapy i basy mial potezne. Tyle ze roznil sie od tych na zdjeciu iloscia pionowych zaplotow. Te tu to jakas tandeta, mniej sznurkow juz sie nie dalo zrobic zeby sie skora bebna trzymala :)
:)

Postautor: :) » śr cze 18, 2008 8:10 pm

Witam:)

[ciagle czekam na klucz aktywacyjny;/]

znalazlem w sieci djembe

http://www.sklepon.pl/product_info.php?products_id=880
http://www.riff.net.pl/advanced_search_ ... e&Submit=+

co o tym sadzicie?

pozdrawiam:)
Awatar użytkownika
End3r
****-----
Kontaktowanie:

Postautor: End3r » śr cze 18, 2008 8:22 pm

co do tych ze sklepu riff to już się pojawiły gdzieś na forum, są całkiem ok z tego co mi wiadomo. byłem teraz na warsztatach w poznaniu, kilka osób miało te Ghany i brzmiały całkeim całkiem, na pewno sa warte swojej ceny, tyle powiem.
Co do tego z pierwszego linka to wygląda na całkiem porządny, ładnie wyrzeźbiony, wygląda też ok, ale przede wszystkim jest drogi. za 540 zł to już Kaczy Ci coś porządnego, sprawdzonego znajdzie, więc proponuje się do Niego zgłosić.
Imagine there's no heaven
It's easy if you try
No hell below us
Above us only sky

Postautor: :) » czw cze 19, 2008 2:37 pm

Wróć do „Instrumenty”