Yambú

Rodzaje, zastosowanie, historia...

Moderator: Moderatorzy

Victorius

Yambú

Postautor: Victorius » śr maja 23, 2007 4:41 pm

Witam!

Ostatnio podczas poszukiwania cajonów schlagwerk'a natrafiłem na Yambú... podaje link:

http://www.schlagwerk.de/english/cajint ... _yambu.php

Model: YD 4009 Yambú Peruano (ten mi się najbardziej podoba)

Ściągnąłem próbkę dźwiękową jaka jest tam zamieszczona i doznałem szoku - ogólnie podobnie brzmi do cajonu, ale jaki bas sie z tego wydobywa....

Kto ma więcej informacji na temat tej "ośmiokątnej skrzynki". Szczególnie mi chodzi o to jak się na tym gra, bo cenę już znam (250 - 300 Euro). Na pewno na stojąco, ale może ktoś ma jakiś filmik, gdzie by można było zobaczyć jakąś technikę???
Mat3us2

Postautor: Mat3us2 » śr maja 23, 2007 5:10 pm

Ładne dzwieki. wpada w ucho. Ciekawy ten instrument ale chyba wykonanie go nie sprawiało by kłopotu.
Awatar użytkownika
fejs
***------
Kontaktowanie:

Postautor: fejs » czw maja 24, 2007 9:23 am

ale chyba wykonanie go nie sprawiało by kłopotu
... dla fachowej pary: stolarz-lutnik. Do zrobienia cajona nie wystarczy troche sklejki i paczka gwoździ.
Victorius

Postautor: Victorius » czw maja 24, 2007 11:50 am

fejs pisze:Do zrobienia cajona nie wystarczy troche sklejki i paczka gwoździ

to chyba do zrobienia Yambu tym bardziej, bo wygląda na bardziej skomplikowane...

Poza tym zrobione pewnie by nie grało tak fajnie... no chyba że ktoś dorwie jakiś konkretny przepis na budowę czegoś takiego.... a póki co nie spotkalem się nawet z przepisem na grę.... może tak jak na cajinto?
Awatar użytkownika
KarWil
Admin
Kontaktowanie:

Postautor: KarWil » ndz cze 03, 2007 9:51 pm

Jambu to pionowy cajon. Nic nowego :] Zrobić trudno, choć chyba łatwiej niż taki na którym się siedzi. Jambu nie są zbyt drogie: za 80 Eurosów już do dostania, tylko że w porównaniu z takim do siedzenia to naprade kaszana :]
...gdzie moje punkty "pomógł"...
Victorius

Postautor: Victorius » pn cze 04, 2007 3:14 pm

KarWil pisze:Jambu to pionowy cajon. Nic nowego :] Zrobić trudno, choć chyba łatwiej niż taki na którym się siedzi. Jambu nie są zbyt drogie: za 80 Eurosów już do dostania, tylko że w porównaniu z takim do siedzenia to naprade kaszana :]

Hmm 80 Euro? W sumie to ja widziałem za 260... ale jak mi znajdziesz za 80 TAKIE yambu jak mowa powyżej to z pocałowaniem ręki pognam do Niemiec po ten instrument :] A swoją drogą, to nie spotkałem cajonu, który miałby taki głęboki bas, no chyba że cajon basowy, ale ten znowu nie ma takich fajnych wysokich tonów, jak zwykły cajon, więc trzebaby grać na dwóch - siedzieć na zwykłym a na stopie mieć basowy...

A grałeś kiedyś na Yambu? Jak tak to na jakim?

Edit:

P.s. Te małe yambu (pewnie te tanie) to fakt nie brzmią rewelacyjnie...
Awatar użytkownika
KarWil
Admin
Kontaktowanie:

Postautor: KarWil » wt cze 05, 2007 11:01 am

Victorius pisze:Te małe yambu (pewnie te tanie) to fakt nie brzmią rewelacyjnie...

Nie wiem co to "małe Yambu". Bo jeszcze musicie wiedzieć że są Baty w wersji cajon. Na Yambu grałem Meinla (w Krakowie), i kilku hiszpańskich w Barcelonie. Poza tym oglądałem filmiki na tubie ;] Gdzie tu bas...?
Victorius

Postautor: Victorius » śr cze 06, 2007 4:58 pm

zobacz tu:

http://www.schlagwerk.de/sound/cajinto_ ... eruano.mp3

Poprostu nie wydaje mi się, żeby aż tak mocno bawili się kompresorem przy nagrywaniu tej próbki.... W końcu co to byłby za interes nagrywać próbkę, która nie brzmi jak w rzeczywistości
Awatar użytkownika
KarWil
Admin
Kontaktowanie:

Postautor: KarWil » śr cze 06, 2007 11:24 pm

Victorius pisze:http://www.schlagwerk.de/sound/cajinto_yambu/yd4009_peruano.mp3

No właśnie - gdzie tu basy. I jak na oryginalne nagranie zes trony jednego z droższych producentów, to chyba się zgodzisz że jest to kaszana :]
Victorius

Postautor: Victorius » czw cze 07, 2007 11:16 am

Właśnie nie zgodzę sie, że to jest kaszana i nie wiem dlaczego TY nie słyszysz tu basu... no chyba, że się przekomarzasz ze mną. Zresztą jeśli rzeczywiscie nic tu nie słyszysz, w co nie wierzę, to wrzuć w program do obróbki dźwięku i przefiltruj, to zobaczysz co gra poniżej 100Hz. No może nie ma go tu tyle ile w bębnie, albo stopie, ale nie zapominaj, że to drewniane pudło... Bede się upierał przy swoim, aczkolwiek fajnie by było żeby ktoś jeszcze się wypowiedział :D

Wróć do „Instrumenty”