Borelioza, ktoś miał?

Radosne dyskusje o wszystkich innych ważnych sprawach... mniej lub bardziej... :)

Moderator: Moderatorzy

nadia148
---------

Borelioza, ktoś miał?

Postautor: nadia148 » czw paź 06, 2016 4:35 pm

Jeśli byliście w lesie i ukąsił Was kleszcz, to warto zrobić sobie badanie, które pozwoli wykryć, czy mamy boreliozę. Taka borelioza i nie należy jej bagatelizować. Należy pamiętać, że nie zawsze pokazuje się rumień wędrujący. Jeśli wykonamy takie badanie, to będziemy mieć stuprocentową pewność.
kamiloo
---------

Re: Borelioza, ktoś miał?

Postautor: kamiloo » pt paź 07, 2016 12:56 pm

No w tym roku jest większy wysyp kleszczy niż grzybów.
Roman D
---------

Postautor: Roman D » pn lis 07, 2016 4:51 pm

Mój znajomy zmarł z powodu Boreliozy... przykra sprawa
piekarnia bydgoszcz - najlepsza piekarnia w Bydgoszczy.
goldix1
---------
Kontaktowanie:

Postautor: goldix1 » pn lis 07, 2016 7:47 pm

Moja mama chorowała na boreliozę jakieś 5 lat temu. Powiem tak: absolutnie olej lekarzy, do mamy lekarze podchodzili w podobny sposób, efekt - leczenie trwało jakieś 4 miesiące. Co więcej - w tym miesiącu zrobiła ona sobie badania kontrolne na wszelki wypadek - okazało się, że jest szansa nawrotu choroby, gdyż tak jak w twoim przypadku, wyniki nie są jednoznaczne. Tak więc najlepiej lecz się do końca, aż będziesz miał pewność, że choroby nie ma i już nie wróci, i nie zwracaj uwagi na lekarzy. Chyba nie muszę mówić, jakie konsekwencje może za sobą nieść zbagatelizowana borelioza.
Zdrówka ;)
nowak1
*--------

Postautor: nowak1 » sob lis 26, 2016 7:43 pm

Bardzo dużo na temat boreliozy możesz się dowiedzieć na stronie - borrelia igg. Są tam opisane wszystkie obecnie występujące na świecie typy boreliozy wraz z towarzyszącymi im objawami. Jest tam tez spis wszystkich koniecznych badań jakie należy wykonać, by wykryć zarażenie boreliozą.
kakaowa
---------

Postautor: kakaowa » pn gru 05, 2016 12:15 pm

Ja całe szczęście nigdy nie miałam. Kleszcz mi się raz w życiu wbił w ciało, ale był na tyle mały, że sama sobie poradziłam.
Masło kakaowe Ziaja - najlepsza pielęgnacja Twojej skóry!
iglako
*--------

Postautor: iglako » pn cze 19, 2017 2:31 pm

Niestety tak, ale na szczęście leczenie przebiegło pomyślnie, bo naprawdę czarno to widziałem...
Parowka10
---------

Postautor: Parowka10 » pn cze 19, 2017 6:09 pm

zawsze jak mam klesza to jadę do szpitala żeby go wyjęli i ewentualnie zrobili badania

Wróć do „Offtopic”