Dwudniowe szkolenie instruktorskie dla początkujących instruktorów gry na bębnach djembe i dun-dun

Gdzie i kiedy będzie można sie poduczyć...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
zahir1000
******---
Kontaktowanie:

Dwudniowe szkolenie instruktorskie dla początkujących instruktorów gry na bębnach djembe i dun-dun

Postautor: zahir1000 » pn cze 13, 2016 9:25 pm

W imieniu Szkoły Rytmów - Ethnica-Art oraz Gminnego Ośrodka Kultury w Dobrzeniu Wielkim mam ogromną przyjemność zaprosić do udziału w dwudniowym intensywnym szkoleniu metodycznym skierowane dla tych którzy od niedawna zaczęli uczyć innych lub dopiero zamierzają rozpocząć swoją drogę jako instruktor gry na bębnach djembe i dun-dun.
Aby wziąć udział w szkoleniu dobrze jest posiadać odpowiednie umiejętności, czyli co najmniej 2 lata intensywnej gry na bębnach djembe rytmów z Zachodniej Afryki i podstawy gry na bębnach dun-dun.
Temat jest bardzo obszerny i postaramy się go przerobić cały w 12 godzin.

---------------------------------------------------------------------------------------------
Dla instruktorów bardziej zaawansowanych planujemy warsztaty na koniec sierpnia 2016 które poprowadzi przyjaciel szkoły Ethnica-Art i wspaniały, doświadczony metodyk Pavel Novak z Czeskiego zespołu Camara.
---------------------------------------------------------------------------------------------

Tematyka pierwszego szkolenia obejmuje przede wszystkim metodykę prowadzenia zajęć nauki gry a w niej:

1 Przykładowe programy szkoleniowe.
2 Podstawy rytmiki, różne rodzaje ćwiczeń rytmicznych usprawniających motorykę małą i dużą.
3 Logorytmika, wokalizacja - ćwiczenia logorytmiczne.
4 Prowadzenie zajęć rewalidacyjno-wychowawczych.
5 Prowadzenie zajęć integracyjnych.
6 Sposoby rozgrzewki m.in kpl. ćwiczeń wzmacniających dłonie.
7 Nauka rozbudowanej aranżacji złożonej z rytmów najbardziej popularnych w Polsce dla początkujących uczestników zajęć gry. Na bębny dun-duny i djembe. - "każdy z nas lubi djembe"
8 Zabawy z djembe dla dzieci, młodzieży, dorosłych i seniorów.
9 Nauka czytania i tworzenia własnych tabulatur – różne wersje.
10 Organizacja i rozwój działalności szkoleniowej.
--------------------------------------------------------------------------------------------
Każdy z uczestników otrzyma kpl. materiałów szkoleniowych oraz dyplom ukończenia szkolenia. Wystawiam też faktury za szkolenie więc można starać się o zwrot kosztów szkolenia.

Darmowy nocleg na miejscu dla uczestników oraz obiady i jedna kolacja (w sobotę)

12 godzin szkoleniowych.

Plan:

18.06 sobota / miejsce: Gminny Ośrodek Kultury w Dobrzeniu Wielkim ul.Namysłowska 20

godz 10.00-13.00 I cykl zajęć
godz 13.00 obiad
godz 15.00 – 18.00 II cykl zajęć
godz 19.00 – smażenie kiełbachy, ognisko (jam session) nad jeziorem Balaton w Dobrzeniu (jeżeli pogoda pozwoli)

19.06 niedziela / miejsce: Gminny Ośrodek Kultury w Dobrzeniu WIelkim ul.Namysłowska 20

godz 10.00 – 13.00 III cykl zajęć
godz 13.00 - obiad
godz 14.00 – 17.00 IV cykl zajęć

Bębny djembe i dun-dun zagwarantowane dla każdego uczestnika.

Proszę o wcześniejszą rezerwację noclegów. Nocleg na sali w Domu Kultury.

UWAGA !!! Ze względu na specyfikę szkolenia Ilość miejsc ograniczona do 15 osób !!!!

Koszt szkolenia (12 godzin + nocleg + obiad i jedna kolacja )

Przy wpłacie do 5.06 - 200zł
Przy wpłacie po 5.06 - 250zł

Zapisy i informacje info@ethnica-art.pl
Awatar użytkownika
zahir1000
******---
Kontaktowanie:

Re: Dwudniowe szkolenie instruktorskie dla początkujących instruktorów gry na bębnach djembe i dun-dun

Postautor: zahir1000 » pn cze 13, 2016 9:28 pm

Parę słów o mnie ( Janusz Czarnecki) jako o osobie która poprowadzi szkolenie.

Zamiłowanie do rytmu stało się sposobem na życie.

Jestem założycielem szkoły Ethnica-Art. W tej chwili w zajęciach cyklicznych szkoły uczestniczy około 140 miłośników rytmów afrykańskich w sześciu miastach.
Naukę gry na djembe prowadzę też cyklicznie w Zespołach Szkół Specjalnych oraz w Ośrodkach Pomocy Społecznej na Opolszczyźnie i na Śląsku.

Postawiłem sobie cel, propagowanie gry na bębnach djembe w Polsce, przekazywanie tradycji i umiejętności, jak też ciągłe samodoskonalenie i rozwój.

Grę na bębnach afrykańskich propaguję od 2008 roku poprzez organizowanie warsztatów i prowadzenie zajęć cyklicznych nauki gry oraz tańca afrykańskiego. Jestem założycielem zespołu muzyczno-tanecznego ETHNO DRUMS.

Naukę i szlify zdobywałem u nauczycieli w Afryce i Europie. Pierwsze nauki pobierałem w Irlandii i tam właśnie rozkochałem się w muzyce afrykańskiej.
W 2010 roku miałem okazję odwiedzić czarny ląd a dokładnie Senegal i Gambię gdzie uczestniczyłem w naukach gry z Seckou Keita oraz warsztaty tańca z Landing Mane

Moim głównym nauczycielem jest Mansa Camio, którego styl chętnie propaguję zapraszając na warsztaty do Polski.
Poza wymienionymi mistrzami djembe uczestniczyłem w warsztatach z Babara Bangoura Fakoly, Mame Fara Diouf, Pathé Diop, Seydina Ndoye, Karim Camara (Senegal), Maxime Piazza(Francja), Adama Bilorou Dembele, Tahirou Djembé Ouédraogo ( Burkina Faso), Bouba Bouba Mazinho Diakité, Gaspard Conde, Daouda Camara, Mohamed Macan Sylla, Sekou Camara(Gwinea),Sean Mahoney (Australia) Kuba Pogorzelski, Wojtek Pęczek, Łukasz Dembiński, Kuba Lichwa (Polska).

W 2008 roku ukończyłem kursy masażu i terapii dźwiękiem wg.metody Petera Hess'a. Posiadam certyfikat 4-go stopnia wystawiony przez Instytut Terapii Dźwiękiem w Uenzen. W 2014 roku zostałem instruktorem Metody Strategicznej Polistymulacji MSP dzięki czemu bębny djembe i bougarabou mogłem wprowadzić do zajęć z niepełnosprawnymi.

W 2015 roku zorganizowałem I Ogólopolskie Dni Djembe i mam nadzieję że dzięki większemu zaangażowaniu instruktorów w Polsce i ich zwiększającej się liczbie następne edycje pomogą dotrzeć do wszystkich przyszłych miłośników djembe którzy nie mieli jeszcze okazji spotkania się z fenomenem rytmu.

Od 2014 roku organizuję imprezy Drums&Dance które mają na celu propagowanie nie tylko zachodnio afrykańskich bębnów, ale przede wszystkim tańca do bębnów.

Od 2008 roku zrealizowałem już wiele projektów i zdobyłem spore doświadczenie zawodowe, które poparte jest referencjami .
Awatar użytkownika
zahir1000
******---
Kontaktowanie:

Re: Dwudniowe szkolenie instruktorskie dla początkujących instruktorów gry na bębnach djembe i dun-dun

Postautor: zahir1000 » pn cze 13, 2016 9:34 pm

Zapraszam na utworzone wydarzenie na facebooku. https://www.facebook.com/events/1087747 ... _tab=posts jest tam więcej aktualnych i ważnych informacji.

Wróć do „Warsztaty”