Leo Drums

Miejsce na ogłoszenia producentów bębnów

Moderator: Moderatorzy

leodrums
---------

Leo Drums

Postautor: leodrums » wt paź 19, 2010 12:37 am

Witam i przedstawiam próbkę swojej produkcji:
(sorry za łopatologię momentami, ale notka ze strony prezentującej, więc brzmi trochę sztywno)

Obrazek

Po kilkunastu latach doświadczeń w budowie bębnów afro-kubańskich (conga, bongosy, djembe itp) metodami tradycyjnego drążenia w pniu, oraz serii późniejszych instrumentów wykonywanych metodą bednarską (z klepek). Firma "LEO" rozpoczyna produkcję nowej generacji bębnów z formowanej sklejki. Na początek linia bębnów 'ashiko' .

Oto krótka charakterystyka techniczna:

- Korpus bębna wykonany jest ze sklejki brzozowej 3mm, co nadaje tym bębnom unikalną wagę (ok. 2kg przy 55cm wysokości!), umożliwiającą bardzo łatwy transport.

- Do dekoracji użyto afrykańskiego batiku - 'wax print', którym korpus jest oklejany a następnie lakierowany.

- Syntetyczne membrany są alternatywą głównie dla wegetarian, unikających kontaktu ze skórą zwierząt, ale mają również tę zaletę, że są niewrażliwe na warunki pogodowe (wilgotność powietrza).

Używamy standardowo membran o krótkim, twardym brzmieniu "Power Beat" 0,250 oraz nieco subtelniejszych naciągów firmy "Jurczuk" z folii 0,200 ale możliwa jest instalacja dowolnej membrany 10" (w tym skóra kozia lub Fyberskin).

- Do oplotu stosujemy tylko i wyłącznie wysokogatunkową linkę żeglarską z poliestru, o wybitnie niskim współczynniku rozciągliwości.

Tyle notki ze strony prezentacji
Większość z was pewnie już na oko rozpozna, że moje 'ashiko' nie mają aspiracji do konkurowania z afrykańskimi czy krajowymi wyrobami z najwyższych półek. Jednak moim celem było stworzenie niedrogiego a porządnego instrumentu, łączącego w sobie mobilność (wymiary i waga), estetykę i oczywiście satysfakcjonujący dźwięk. Myślę, że udało mi się stworzyć bęben mogący śmiało być kolejnym w kolekcji zaawansowanego muzyka, ale też instrument na którym łatwo nauczyć się podstaw bębnienia.

Ofertę swą kieruję głównie do ludzi prowadzących zajęcia z bębnami (warsztaty, imprezy integracyjne itp.), którzy spotykają się zapytaniami od klientów, o możliwość odkupienia bębna. Zapraszam jednak wszystkich, których zainteresuje mój pomysł na bęben, do wymiany opinii czy pomysłów.

Poniżej mini galeria oraz link do próbki mp3 - wszystko to razem znajduje się tutaj: >>> Leo Drums

>>> próbka dźwięku ashiko 10"

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Przy okazji, chętnie oddam komuś dłuta jakie zostały mi z dawnych czasów.
Nie są może wybitne, ale niektóre z nich zostały zrobione ponad 20 lat temu i posłużyły mi do budowy kilkuset bębnów. Wrzucę później ich fotkę.

Pozdrawiam
Wojtek Ziółkowski
mihasz
****-----

Re: Leo Drums

Postautor: mihasz » wt lis 09, 2010 10:11 am

hoho, witamy w naszych skromnych progach po latach! :D
dla tych co nie wiedzą, mamy do czynienia z legendą (warszawskiego) bębnoróbstwa :)
100 lat temu kupowałem u Wojtka congę- robioną na zamówienie do kompletu... to były czasy,, hihi.

Życzę udanego powrotu na trudny bębnowy rynek. Ashiko wyglądają profsjonalnie- niczego innego zresztą nie można się spodziewać :)

Pozdrawiam!
michał
leodrums
---------

Postautor: leodrums » wt lis 09, 2010 12:14 pm

mihasz pisze:hoho, witamy w naszych skromnych progach po latach! :D
dla tych co nie wiedzą, mamy do czynienia z legendą (warszawskiego) bębnoróbstwa :)
100 lat temu kupowałem u Wojtka congę- robioną na zamówienie do kompletu... to były czasy,, hihi.

Życzę udanego powrotu na trudny bębnowy rynek. Ashiko wyglądają profsjonalnie- niczego innego zresztą nie można się spodziewać :)

Pozdrawiam!
michał

Cieszy mnie duża ilość "uśmiechów", choć wolałbym "oczka" przy tych słowach typu 'legenda' czy 'profesjonalizm'. Sam mam wrażenie, że dopiero się uczę. Tak jak wiele lat temu, kiedy zobaczyłem w końcu prawdziwe kongi, bongosy i djembe. Różnice wobec tych jakie wtedy robiłem/robiliśmy, były często druzgocące... zwłaszcza mniemanie o własnych zdolnościach :wink:

Dlatego obecnie wolę robić zaawansowane zabawki, o cechach instrumentów, niż nazywać to co robię zbyt górnolotnie. Chociaż akurat prototypy powyższych 'ashiko' przeszły pomyślny chrzest na ulicznej paradzie przy okazji ECCO Walkathon, brzmiąc podobnież nadspodziewanie dobrze obok innych bębnów. Może coś z nich jednak będzie :)
Awatar użytkownika
KarWil
Admin
Kontaktowanie:

Postautor: KarWil » śr lis 10, 2010 12:06 pm

No to powodzenia. Jak Mihasz poleca, to już dubeltowo :]
...gdzie moje punkty "pomógł"...

Wróć do „Jestem producentem”