Producenci, zaprezentujcie sie!

Miejsce na ogłoszenia producentów bębnów

Moderator: Moderatorzy

zomcio
******---
Kontaktowanie:

Producenci, zaprezentujcie sie!

Postautor: zomcio » czw lut 16, 2006 5:28 pm

mam taki pomysl. nie jest chyba tajemnica, ze w tym roku jak i w zeszlym rowniez odbedzie sie zlot bebniarski z malborku. nie jest tez tajemnica, ze w tym roku ma to byc impreza z wiekszym rozmachem, na ktora najprawdopodobniej przyjedzie wiecej ludzi. a gdyby tak kazdy producent bebnow w polsce, albo przynajmniej ci, ktorzy maja swoje strony www wystawiaja bebny na allegro itp mieli tam swoj stragan. tzn przywiezli po prostu kilka swoich bebnow, tak, zeby kazdy mogl podejsc i chwilke pograc, ocenic dany beben, ewentualnie kupic. wtedy powstalaby, w oparciu o najwieksze autorytety, ktore w danej chwili beda w malborku megarecenzja, uwzgledniajaca nie tylko pablo i unb, ale takze pawla malkowskiego, toma rootsa, pracownie wszystkogra i innych, ktorzy beda chcieli przyjechac. o plusach dla producentow nie trzeba chyba pisac-jezeli sa uczciwi i ich bebny sa wysokiej jakosci-bedzie to napisane w recenzji

mysle, ze wielu dobrych bebniarzy chcialoby przetestowac poniektore bebny, no ale przeciez nie beda kupowac tych bebnow, czy jezdzic po calej polsce, zeby sie przekonac jak brzmia. mysle wiec, ze bylaby to dodatkowa atrakcja dla bebniarzy, jezeli przyjechaloby powiedzmy z 5-6 producentow

czekam na reakcje producentow

pozdrawiam
chcesz wiedzieć o mnie więcej? naciśnij F13
pawel_malkowski
****-----
Kontaktowanie:

Postautor: pawel_malkowski » czw lut 16, 2006 5:56 pm

a kiedy jest ten zlocik??

znikam w kwietniu na kilka miesięcy ,ale gdybym wcześniej wiedział //choć mniejwięcej o terminie//,to może uda się przyjechać...

generalnie myślę ,że to dobry pomysł

pzdr
Awatar użytkownika
BAŚA
*****----

Postautor: BAŚA » czw lut 16, 2006 6:08 pm

Jak na takiej imprezie bedzie mozna kupić bębny, to zaroi się od młodych i świeżych adeptów bębniarstwa, którzy bedą sępic na zakup bębna i zatruwać przyjemność niezakłócanego spacerowania po terenie. nie zgadzam się! ;)
Awatar użytkownika
rastafik
**-------
Kontaktowanie:

Postautor: rastafik » czw lut 16, 2006 7:10 pm

Pomysl jest bardzo dobry.

Nie wiem jak przebiegala impreza w zeszlym roku, czy sa jakies relacje, zdjecia???

Czy to spotkanie paru znajomych czy impreza promujaca bebny wsrod spoleczenstwa?
Djembe Planet www.djembeplanet.pl,
Chodzenie po ogniu https://www.facebook.com/poogniu,
Narada Events & Consulting www.narada.net.pl,
Awatar użytkownika
Ruda
**-------
Kontaktowanie:

Postautor: Ruda » czw lut 16, 2006 7:42 pm

To jest niezły pomysł Wiktor Golc pewnie chetnie przyjedzie. Jednak bardzo ważny jest termin z dwóch względów: po pierwsze bo ten termin może być zjety, po drugie bo może akurat bebnów na stanie brakować.
Awatar użytkownika
1piotr
Admin
Kontaktowanie:

Postautor: 1piotr » czw lut 16, 2006 9:00 pm

rastafik pisze:Pomysl jest bardzo dobry.

Nie wiem jak przebiegala impreza w zeszlym roku, czy sa jakies relacje, zdjecia???....

http://www.djembe.pl/out.html?name=Djembe.pl+-+Idea+festiwalu&from=1
Awatar użytkownika
rastafik
**-------
Kontaktowanie:

Postautor: rastafik » czw lut 16, 2006 9:18 pm

piotr dzieki za linka, ale z niego nie wynika czy impreza wogole sie odbyla. Plan imprezy jak najbardziej imponujacy ale chodzi mi bardziej o realizacje, ile bylo ludzi jakie atrakcje cieszyly sie najwieksza popularnoscia itp.
Djembe Planet www.djembeplanet.pl,
Chodzenie po ogniu https://www.facebook.com/poogniu,
Narada Events & Consulting www.narada.net.pl,
zomcio
******---
Kontaktowanie:

Postautor: zomcio » czw lut 16, 2006 11:56 pm

najpepiej jakby sie zdzichu wypowiedzial, ale on ma malo czasu teraz, wiec postaram sie samemu to zrobic. zlot ma sie odbyc mniej wiecej pod koniec czerwca, miedzy powiedzmy 20 a 30 czerwca. bedzie trwal jakies 2-3 dni. w tamtym roku z tego, co pamietam z opowiadan bylo jakies 50 osob, glownie poczatkujacych. w tym roku mam nadzieje ze bedzie lepiej, ze wzgledu na to, ze zdzichu sprawdzil sie jako organizator i wszystko bylo ok, wiec nie widze przeszkod, zeby troche ludzi naprawde umiejacych grac sie tam pojawilo. dodatkowo, plany sa takie, zeby kazdej grupie, ktora bedzie chciala zagrac na scenie zostana zwrocone koszty dojazdu i zakwaterowania. kazda z tych ekip wezmie rowniez udzial w konkursie na najlepsza ekipe bebniarska, nagrodami maja byc instrumenty od sponsorow. sa tez bardzo zaawansowane plany, zeby sprowadzic powazna ekipe bebniarska z afryki, ktora rowniez, niestety za oplata, bedzie udzielala warsztatow.

generalnie pomyslow jest duzo, pieniedzy tez troszke, wiec ma nadzieje na naprawde dobra impreze i zrobie wszystko co w mojej mocy, zeby pomoc w tworzeniu tego. tak wiec jeszcze raz zachecam producentow do zjawienia sie na tej imprezie, wydaje mi sie, ze jest to najlepszy sposob na wypromowanie sie i wyrobienie sobie marki

co do obaw basi: 'mlodzi adepci' i tak sie pojawia i tak beda walic jak najglosniej i jak najszybciej. rozwiazac ten problem mozna jedynie przez rozmowe i tlumaczenie, ze nie na tym polega gra na djembe
klee
*****----

Postautor: klee » pt lut 17, 2006 10:50 am

Pomysł jest oczywiscie dobry, ale myślę, że jezeli ta impreza na stałe wpisze się do kalendarza i nabierze rumieńców, to nie trzeba będzie specjalnie zachęcać producentów do prezentowania swoich wyrobów. W naturalny sposób sami się tam zjawią.
Awatar użytkownika
gimilimi
***------

Postautor: gimilimi » pt lut 17, 2006 11:29 am

I zrobi się z czasem taki "Bębniarski Woodstock" :D

widze że musze pojechać w tym roku koniecznie :)
"W Krainie tysiąca i jednego Słońca"
Awatar użytkownika
Czarnodziej
*****----
Kontaktowanie:

Postautor: Czarnodziej » pt lut 17, 2006 11:51 am

...byle nie woodstock...
- learn to swim -
Rendi

Postautor: Rendi » pt lut 17, 2006 1:01 pm

Witam wszystkich,

od jakiegoś czasu zastanawiam się, w jaki sposób można by zebrać wszystkich producentów i porównać wszystkie bębny, jakie możemy znaleźć na polskim rynku. Zastanawiałem się nad zebraniem kilku ludzi, uznawanych za najlepszych bębniarzy w Polsce i poproszenie ich o opinie na temat instrumentów, na których grali. Może ucięłoby to najczęściej poruszany temat na tym forum, „który bęben lepszy….”. Z natury rzeczy tego typu przedsięwzięcie musiałoby zgromadzić wszystkich producentów, którzy chcą się liczyć na rynku. Nie wystawienie swoich bębnów byłoby jednoznaczne z przyznaniem, że producent obawia się opinii o swoich instrumentach.

Jest na pewno kilka, ale:

-po pierwsze grupa testujących ludzi musiałaby być raczej duża i z różnych środowisk tak, aby była w 100% obiektywna.

-po drugie każdy z wystawiających się producentów musiałby przedstawić większą ilość instrumentów (20-50 szt.), tak, aby ocena nie kończyła się na przedstawieniu 5 najlepszych bębnów, jakie ktoś posiada, tylko wiązała się ze średnią oceną sprzedawanych instrumentów.

-po trzecie bębny trzeba by było podzielić na kategorie, według rozmiaru. Wtedy będzie można porównać zarówno ceny instrumentów jak i średnią jakość w danej klasie. Kategoria dawałaby też to, że bębny były by określone np., jako 13-14 calu lub 31-36 cm, co dawałoby dużo łatwiejsze możliwości porównania instrumentów.

To moja propozycja, można by było przeprowadzić całą akcję np.. na imprezie w Malborku, jest dużo czasu, wiec każdy z producentów mógłby się przygotować.

Pozdrawiam

Janusz Garścia

Unique Brands
klee
*****----

Postautor: klee » pt lut 17, 2006 1:07 pm

Rendi pisze:-po drugie każdy z wystawiających się producentów musiałby przedstawić większą ilość instrumentów (20-50 szt.), tak, aby ocena nie kończyła się na przedstawieniu 5 najlepszych bębnów, jakie ktoś posiada, tylko wiązała się ze średnią oceną sprzedawanych instrumentów.
To byłoby trudne do zrealizowania - nie wiem, czy ktoś z rzemieślników trzyma tyle bębnów u siebie. Często robią je na zamówienie i na stanie mogą po prostu nie mieć takiej ilości - Ruda już wyżej o tym wspominała.
Awatar użytkownika
gimilimi
***------

Postautor: gimilimi » pt lut 17, 2006 3:54 pm

Takie "bębniarskie targi" to cudowny pomysłł !!! Planuje od jakiegoś czasu kupić jakiś naprawde profesjonalny bęben który mi na lata starczy, lecz opinie na forum są podzielone, wiadome jak jest, jedni wolą takie a drudzy inne. Lepiej jednak na miejscu przetestować bębęn. Jeśli uda się tak jak mówicie to będzie to dla mnie najleprza okazja do kupienia wymarzonego bębna i napewno dla wielu wielu innych. Nic tylko kase zbierać :)

Mam nadzieje że się uda
Awatar użytkownika
Ruda
**-------
Kontaktowanie:

Postautor: Ruda » pt lut 17, 2006 3:59 pm

No własnie. 20 bębnów to mało prawdopodobne. Nie wiem czy Rendi zdaje sobie sprawę, że taki beben robi sie ok pół roku. I jest to naprawde ciężka i pracochłonna rzecz. Po za tym bębnów gotowych się nie trzyma tylko sprzedaje, więc na ogół taki producent ma w porywach od 2-5 gotowych bebnów i kilka suszacych sie korpusów. A i czesto te juz sa sprzedane. Nie jest to taka łatwa sprawa. Ja myślę, że wiekszość producentów chętnie by sie wystawiło, ale moga mieć kłopoty z asortymentem na dany czas.
Rendi

Postautor: Rendi » pt lut 17, 2006 4:29 pm

Hmmm, zdaje sobie sprawę tyle, że ja obracam trochę innymi ilościami bębnów, a 20 szt. to granica błędu w ilościach na magazynie. Na dzień dzisiejszy pracuje dla mnie ponad 220 osób w Ghanie, aby wyrobić się z dostawą na koniec czerwca.

Proponuje w takim razie wystawienie mniejszych ilości przez małych producentów, ale będę się upierał przy ilości odnośnie większych producentów np. Pablo. Jaki sens ma robienie recenzji dla kilku najlepszych bębnów z całej produkcji? Takie recenzję już mamy, zarówno naszą jak i Pablo, ale co z nich wynika? I jak to się ma do instrumentów sprzedawanych w sklepie? To przecież zupełnie inna jakość. Ilość da nam pewność ze ocena będzie dotyczyć przeciętnego bębna, a nie jednostek. Natomiast mniejsi producenci będą mieli przewagę doboru najlepszych bębnów, jakie wykonali.

Pozdrawiam

Janusz Garścia

Unique Brands
Awatar użytkownika
Ruda
**-------
Kontaktowanie:

Postautor: Ruda » pt lut 17, 2006 5:41 pm

Nie poweidziałabym, że będą mieli możliwość pokazania najlepszych, tylko tych, które akurat mają skończone (mniejsi producenci to na ogół jedna osoba a nie 220). Ewentualnie jakby ludzie, którzy kupili bęben od danego producenta zechcieli go tam dostarczyć byłaby możliwość pokazać wiekszą ilość i róznorodność, ale to raczej ciężkie do wykonania.
sy?ka

Postautor: sy?ka » pt lut 17, 2006 6:49 pm

jeżeli bęben jest wykonany wg.odpowiedniej technologii przez danego rzemieślnika ,gdzie technika wykonania jest wartoscią stałą to naprawde nie ma wiekszego znaczenia czy weryfikator ma przed soba 3 czy 30 instrumentów do oceny.

mała firma ( sładająca się z jednej ,dwóch czy trzech osób podchodzących poważnie do swojej pracy będącej jednocześnie pasją ) nie wykona tej samej pracy co 220 ludzi...

a do samego Zomcia - przedni koncept !!!
pawel_malkowski
****-----
Kontaktowanie:

Postautor: pawel_malkowski » pt lut 17, 2006 11:32 pm

myślę że pomysł 20-50 szt.jest -dobry- dla producentów//czyt.indonezja,ew.przykład kolezanki o 200 itp.//w rzeczywistości nie wchodzi w grę ,,wie to każdy kto podchodzi do tego w sposób rzemieślniczy// nie -P R O D U C E N T -...--T O K A R K I itp//,tak że moim zdaniem nie róbmy z tego dosłownych targów..generalnie chodzi o możliwość dotknięcia ,obcowania z danym instrumentem..,a w gruncie rzeczy o dobrą zabawę ,muzykę i wszystkim co z tym związane
zomcio
******---
Kontaktowanie:

Postautor: zomcio » sob lut 18, 2006 12:51 am

niech kazdy przywiezie tyle ile moze. dodatkowo, niech kazdy beben ma swoja cene, wtedy recenzja bedzie sie opierala albo na kategoriach cenowych, albo po prostu stosunku jakos/cena. koniec tematu ilosci bebnow. powiedzcie lepiej, kto sie pojawi :>
Awatar użytkownika
Zdzisiu
*****----
Kontaktowanie:

Re: Producenci, zaprezentujcie sie!

Postautor: Zdzisiu » sob lut 18, 2006 8:22 am

zomcio pisze:mam taki pomysl (..)

Super pomysl!

Ze swojej strony dodam, ze na festiwal poza Mama Afrika zapraszamy jeszcze jedna gwiazde: Slome i Bebnoluby :) Obie formacje sa juz zaklepane na 95%. Pozostale formacje chcialbym skusic darmowym noclegiem i nagrodami w konkursie.

Jak pisale Zomcio, ostatnio mam za wiele na glowie i nie wyrabiam sie ze wszystkim, dlatego pisze tutaj z opoznieniem. Niebawem jednak napisze szerzej o tym festiwalu. Impreza zapowiada sie na prawde obficie :)

Co do straganow dla sprzedawcow i producentow - oczywiscie beda. Planujemy jarmark folkowo-etniczny przy okazji festiwalu.
Wszyscy bębniarze łączmy się!
Awatar użytkownika
Zdzisiu
*****----
Kontaktowanie:

Postautor: Zdzisiu » sob lut 18, 2006 8:36 am

Prawdopodobnie bedzie jeszcze jedna gwiazda: Jose Torres (nie wiem czy dobrze napisalem). Troche mniej klimatyczna muza, ale moze przelamiemy go zeby pokazal cos mniej komercyjnego :)
Wszyscy bębniarze łączmy się!
klay

Postautor: klay » sob lut 18, 2006 9:48 pm

chętnie bym się tym razem pokazał... nie to, co w ubiegłum roku u Zomcia :)... tylko nie wiem, czy coś będę miał i czy będę mógł...
Awatar użytkownika
1piotr
Admin
Kontaktowanie:

Postautor: 1piotr » sob lut 18, 2006 11:22 pm

klay pisze:.. tylko nie wiem, czy coś będę miał i czy będę mógł...

no co Ty Klay... 20 djembe nie przywieziesz ... :D
Awatar użytkownika
Ruda
**-------
Kontaktowanie:

Postautor: Ruda » ndz lut 19, 2006 3:11 pm

No ja gadałam z Wiktoren Golcem i też jest zainteresowany. Powinno akurat kilka fajnych bebnów być gotowych. Także jeżeli nie wypadnie na ten czas żaden koncert to chetnie sie zjawi.
klay

Postautor: klay » wt mar 21, 2006 5:27 pm

1piotr pisze:
no co Ty Klay... 20 djembe nie przywieziesz ... :D

chętnie przywiozę, gdyby nie takie małe problemy... mam maturę, więc nie bardzo mogę się zająć robotą i jestem całkiem bez kasy, więc trochę nie bardzo mam na paliwo (a autobusem kilu bębnów wieźć nie będę :) )
garncarz
---------
Kontaktowanie:

Postautor: garncarz » czw kwie 20, 2006 3:42 pm

Witam. bardzo fajny pomysl na takie spotkanie. postaram sie pojawc i wystapic w kategorii udu :lol:

Wojtek
Awatar użytkownika
gimilimi
***------

Postautor: gimilimi » sob cze 03, 2006 11:01 pm

już niedługo festiwal :D

więc kto przyjedzie z producentów zaprezentować swe cudeńka ???

im więcej tym lepiej

Wróć do „Jestem producentem”