Djembe GHANA 13" średnica 33 cm

Djembe, conga, bongosy, shekere, marakasy... Gdzie kupić, gdzie sprzedać?

Moderator: Moderatorzy

bartman
---------

Djembe GHANA 13" średnica 33 cm

Postautor: bartman » wt maja 10, 2016 10:32 am

Sprzedam djembe pochodzące z Ghany. Średnica membrany to 13" czyli 33 cm. Średnica podstawy kielicha to: 24 cm. Wysokość 61 cm. Waga około 5 kg

http://allegro.pl/beben-djembe-ghana-13 ... 12058.html

Korpus bębna wykonany jest z litego drewna lenke występującego w krajach Zatoki Gwinejskiej. Bęben bardzo solidny i dobrze wykonany. Djembe ma już z kilka lat więc nosi ślady użytkowania. Jednak nie są to ślady, które w jakikolwiek sposób wpłynęłyby na walory akustyczne instrumentu.

Raczej nazwałbym to defektami natury kosmetycznej.

Skóra średniej grubości pochodząca z afrykańskiej kozy :)

Linki dość cienkie, jednak zastosowane wiązania podwójne świetnie sprawdzają się podczas strojenia djembe. Oczywiście wiele można djembe przesznurować. Nie ukrywam, że największym atutem jest korpus, później skóra a najsłabszym elementem wiązania.

Co do brzmienia. Posiadam kilka bębnów i jeszcze więcej słyszałem, ale takiej djembe nie zdarzyło mi się słyszeć nigdzie indziej. Jest to djembe akompaniujące jednak z tak dźwięcznym brzmieniem, że uzupełnia się z djembe nastrojonym solowo, wręcz perfekcyjnie. Niski bas, wysokie lecz melodyjne slapy oraz typowe tony sprawiają, że doświadczamy bardzo wysokich doznań akustycznych podczas grania.

Instrument polecam osobom początkującym, którzy nie chcą wydać na początek dużych pieniędzy.

Co dostają w zamian? Instrument z duszą, jakich teraz w tym przedziale cenowym się nie dostanie.

Moja pierwsza djembe kupiona w latach, gdzie dostępność tych instrumentów była bardzo mała. Jednak każdy z nich miał w sobie duszę. Ręczna piękna robota.

Wiem co sprzedaję więc cena nie podlega negocjacji, a za mniej nie ma szans na sprzedaż :)

Instrument oczywiście można sobie oklepać, zobaczyć, pograć. Oczywiście po uprzednim kontakcie telefonicznym.

KONTAKT:

e-mail: bartosz.luszczynski@gmail.com

tel 665750731
bartman
---------

Re: Djembe GHANA 13" średnica 33 cm

Postautor: bartman » śr maja 11, 2016 7:51 am

"Korpus bębna wykonany jest z litego drewna lenke występującego w krajach Zatoki Gwinejskiej." :lol: :lol: :lol:
Wkradł się CHOCHLIK. Djembe nie jest wykonane z LENKE.
Nie to drewno :) Djembe z lenke już znalazło nowego właściciela ale nie za 300 PLN :)

Wróć do „Sprzedam/Kupię bęben, przeszkadzajki lub ich elementy”