Czy warto kupić

Djembe, conga, bongosy, shekere, marakasy... Gdzie kupić, gdzie sprzedać?

Moderator: Moderatorzy

bberryy
---------

Czy warto kupić

Postautor: bberryy » śr gru 17, 2014 4:51 pm

Witam,
Mam zamiar kupić djembe na prezent świąteczny. Niestety jestem totalnym nowicjuszem w tym temacie, zatem zwracam się do Ekspertów znajdujących się na tym forum z prośbą o pomoc :)
Poczytałam trochę forum, dowiedziałam się, że 'indonezji' z allegro kupować nie warto - cenna wiedza.
Dowiedziałam się też, że na dobrą, nową djembę mnie nie stać - szukam więc używanej.

Znalazłam więc ofertę używanej djemby w przyzwoitej dla mnie cenie, niestety wciąż nie wiem, czy ten instrument jest coś wart.
W ogłoszeniu napisano: Sprzedam bęben afrykański. Wysokość 50cm, średnica ok. 26cm

Dlatego proszę o poradę - czy warto to kupić :)
Obrazek
Obrazek
śróba
---------

Re: Czy warto kupić

Postautor: śróba » czw gru 18, 2014 10:38 am

I znów GHANA z UB. Ja bym nie brał. Chyba że na stolik.
bberryy
---------

Postautor: bberryy » czw gru 18, 2014 11:41 am

Co to znaczy "Ghana z UB" ? :)
Bęben ma służyć raczej celom hobbystyczno-turystycznym. Rozumiem, że osoby które grają długo i profesjonalnie na pewno wybiorą inny sprzęt, bo mają też inne potrzeby. Ja szukam czegoś dla amatora. Mimo to nie chcę kupić jakiegoś szajsu z allegro :) Czy "Ghana z UB" (na prawdę nie wiem co to znaczy) dyskwalifikuje sprzęt? :)
Awatar użytkownika
MrMojo
****-----
Kontaktowanie:

Postautor: MrMojo » czw gru 18, 2014 1:01 pm

Są to niskiej jakości turystyczne djembe z Ghany. W swoim czasie były importowane przez firmę Unique Brands, stąd nazwa.

Powstają z bardzo miękkich gatunków drewna typu tweneboa, co ma destrukcyjny wpływ na brzmienie. Do tego niedbale wykonane korpusy, tandetne dekoracje, słabe i cienkie linki i niewytrzymałe i źle brzmiące skóry.

Żeby doprowadzić je do jako takiego brzmienia konieczna jest zwykle wymiana linek, wymiana skóry i poprawienie korpusu od środka. A i tak efekt nie będzie porywający.

Do tego uważam, że bębny te są zdecydowanie za drogie w stosunku do jakości, chyba, że kupisz coś z rynku wtórnego.

Na cele turystyczne, żeby pobębnić do gitary przy ognisku, mogą się nadać. Ale niestety nic poza tym.

Jeśli chcesz bęben do celów turystycznych to może lepiej poszukaj instrumentów z kompozytu typu Toca. Wcale nie będą droższe, a jakość brzmienia lepsza. Poza tym Paweł Małkowski z LSD na pewno ma jakieś mniejsze niedrogie bębny, które z kolei będą znacznie lepsze od ww.
monia55
---------

Postautor: monia55 » pt lut 23, 2018 1:56 pm

Też mam pytanie o zakup, zamierzam właśnie zacząć cudowną przygodę z djembe, znalazłam na chińskim allegro tj. na alitopbrand.pl z alliexpress znaczy znalazłam, chce kupić najpopularniejszy, aby się nie wkopać koszt to 68,00 PLN, 6 cali - to nie wiem ile to centymetrów - lite drewno. Kupować czy nie?
Awatar użytkownika
rina123
---------

Postautor: rina123 » śr mar 07, 2018 7:41 pm

Z chińskiego Allegro na pewno bym nie robił takich zakupów. Będziesz na pewno zawiedziony.
Gdy bieda włazi drzwiami, miłość wlatuje oknem.
Olga39
---------

Postautor: Olga39 » wt maja 01, 2018 11:03 am

Ja też planuję kupić, nawet mam jedną aukcję w sieci namierzoną, jednak zastanawiam się jeszcze jakim kurierem zamówić przesyłkę, aby dotarła szybko i przede wszystkim nienaruszona. Myślicie, że warto też ją ubezpieczyć. Na Furgonetce znalazłam info, że do 1000 zł fedex polska oferuje darmowe ubezpieczenie, więc chyba warto, prawda?
monia55
---------

Postautor: monia55 » ndz lip 22, 2018 1:05 pm

Po kilku tygodniach oczekiwania dostałam paczkę z aliexpress po polsku i wszystko jest w jak najlepszym porządku, djembe cały nieuszkodzony jestem zadowolona z zakupu. Paczka ubezpieczona była przez alliexpress także za dużo stresu nie było. Kupuję teraz zawsze przez sklep online alitopbrands.pl tam też znalazłam kilka innych ciekawych rzeczy z alliexpres do djembe pokrowce są w dobrej cenie z darmową dostawą to się opłaca i dla nowych klientów można otrzymać kupon promocyjny. Jak się nie spodoba to zwracają wydaną kwotę.

Wróć do „Sprzedam/Kupię bęben, przeszkadzajki lub ich elementy”