Ktoś pomoże???

Afryka, Kuba, Brazylia, Jamajka, trzy kolory, reggae, plemiona, kultura rasta, wierzenia... itd.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
rasta:)
***------
Kontaktowanie:

Ktoś pomoże???

Postautor: rasta:) » pn wrz 11, 2006 9:01 pm

Witam mam pytanko ktoś mi pomoże mam maturke w tym raku i wybrałam sobie temacik związany z Afryką i jej mieszkańcami jako temat literatury i innych sztuk ma ktoś jakiś ciekawy pomysł autora jakiś ciekawych książek które jeszcze nie zostały na tym forum wymienione może jakiś obrazy muzyka teatr cokolwiek za każde informacje będe bardzo wdzięczna pozdrawiam Magda
ciekawa jestem, jaki stan umysłu i uczuć mógł posiadać ten człowiek, który skaził swoje usta krwią i pozwolił, aby wargi jego dotkneły zamordowanej istoty; kim był ten który, rozłożył na swoim stale okaleczone, martwe ciało
caput mortuum
****-----
Kontaktowanie:

Postautor: caput mortuum » pn wrz 11, 2006 10:15 pm

Trojan "Sztuka Czarnej Afryki", nie pamiętam już imienia autora, ani czy książka była warta przeczytania (jakoś mi tak szybko wpadła w ręce i jeszcze szybciej wyleciała)

a propos tematu, ma to byc sztuka afrykanska czy odbicie Afryki w sztuce innych krajów?

jesli ma to byc sztuka afrykanska to temat jest bardzo rozległy (tak, jakby chciec napisac o sztuce Europy)

gdybym miał komuś doradzic jakiś temat o Afryce poleciłbym pisac o religiach - na ten temat dużo jest publikacji, ewentualnie o sztuce sakralnej, albo o związku między religią a życiem codziennym, czy wpływie religii na sztukę

z tego co wiem w dawnej Afryce sztuka w ogromnej większości sprowadzała się właśnie do sztuki sakralnej (dzieła sztuki miały spełniac jakąś rytualną rolę czy też były tworzone na częśc jakiegoś bóstwa)

później się to oczywiście trochę pozmieniało

mozna też napisac o muzyce (społeczny i kulturowy apekt muzyki, grioci)

natomiast co do Afryki w literaturze i sztuce nie przychodzi mi do głowy nic specjalnego, same książki w stylu "Pożegnanie z Afryką"
SiM
***------
Kontaktowanie:

Postautor: SiM » wt wrz 12, 2006 12:01 am

może "Cesarz" Kapuścińskiego... o życiu w Etiopii w czasach Hajle Sellasje

wydaje mi się, że Ryszard Kapuściński napisał jeszcze coś o Afryce, ale czytałem tylko "Cesarza"...

a tak w ogóle gratuluję tematu - w zeszłym roku zastanawiałem się czy nie zrobić prezentacji związanej z Afryką, ale wybrałem zupełnie inne klimaty... ciekawy temat to podstawa :wink:
...tam musi być rytm
caput mortuum
****-----
Kontaktowanie:

Postautor: caput mortuum » wt wrz 12, 2006 11:25 am

no i "Heban"
Awatar użytkownika
rasta:)
***------
Kontaktowanie:

Postautor: rasta:) » wt wrz 12, 2006 3:30 pm

A więc tak temat dokładnie brzmi : Afryka i jej mieszkańcy jako temat literatury i innych sztuk. Rozwiąż problem odwołując się do wybranych dzieł. można go bardzo szeroko rozwinąc ale czasu jest mało więc staram się wybrać moim zdaniem najciekawsze tytuły zaczynając od mitologi nie omijając oczywiście Kapuścińskiego Korzeni Alexa Haleja czy Carinne Hofnann z "Białą Masajką" ale większe mam problemy ze sztuką jakieś obrazy czy filmy jeżeli znacie jakieś ciekawe tytuły byłabym bardzo wdzięczna oczywiście aspektem religijnym też się zajmę tylko niemoge dostać książe w bibliotekach na ten temat a publikacje z gazet chyba są niewystarczające n a maturke no cóż będe poszukiwać jeszcze sporo czasu a zarzem tak niewiele

[ Dodano: Wto Lut 20, 2007 5:07 am ]

na tak maturka zbliża sie wilekimi kroczkami a ja nadal proszę o pomoc jeżeli macie jakieś ciekawe pozycje dotyczące afryki znacie jakieś fajne stronki zwiążane Afryką jako motywem sztuki to bardzo proszę o pomoc interesują mnie głównie pozycje związane ze sztuką rzeźbą malarstwem fotografią itp mam wiele materiałów ale zawsze może znaleźć się coś ciekawszego:) z góry dziękuję za pomoc:)
ciekawa jestem, jaki stan umysłu i uczuć mógł posiadać ten człowiek, który skaził swoje usta krwią i pozwolił, aby wargi jego dotkneły zamordowanej istoty; kim był ten który, rozłożył na swoim stale okaleczone, martwe ciało

Wróć do „Historia bębnów, aspekty kulturowe...”