30.05. JAHTARI (DE) feat Solo Banton (UK) @ Sopot

Koncerty, pokazy, degustacje, wykłady związane z tematyką etniczną...

Moderator: Moderatorzy

black_goodies
---------
Posty: 9
Rejestracja: pn kwie 30, 2012 8:58 pm

30.05. JAHTARI (DE) feat Solo Banton (UK) @ Sopot

Postautor: black_goodies » wt maja 27, 2014 9:31 am

Obrazek

DUB CLUB to ogólnoeuropejski cykl imprez basowych scalający na powrót sceny muzyki reggae/dub i dubstep. Ideą DUB CLUB Trójmiasto jest prezentacja najlepszych polskich i zagranicznych ekip sound systemowych, czołowych dj-ów, selektorów oraz MC's w warunkach klubowych przy użyciu nagłośnienia skonstruowanego pod kątem skutecznego przenoszenia niskich częstotliwości.

Main:
JAHTARI (DE) feat SOLO BANTON (UK)
DUBSEED (KRK)
PANDADREAD SOUND SYSTEM
MACK

Nagłośnienie: PANDADREAD SOUND SYSTEM

Fontanna:
SOYALEE
FAF
RAA STEP
D.ANGER

MIEJSCE: SFINKS700, Mamuszki 1, Sopot
START: 22:00

Bilety: 20 zł w przedsprzedaży / 30 zł w dniu imprezy
Dostępne od 10 maja w sprzedsprzedaży w sklepach sieci LOKAAH:
- GDAŃSK, ul. Pańska 1/2
- GDYNIA, ul. Świętojańska 38
- WEJHEROWO, pl. Wejhera 4
oraz w nowym sklepie płytowym BLACK GOODIES:
- SOPOT, al. Niepodległości 806

Wydarzenie na FB: https://www.facebook.com/events/669552103116392/

-----------------------------------------------

Więcej informacji:

JAHTARI to wydawnictwo płytowe i netlabel z Lipska w Niemczech działające od 2005 roku i zorientowane na konceptualną muzykę, którą sami nazwali DIGITAL LAPTOP REGGAE (DLR). Termin DLR oznacza przede wszystkim muzykę REGGAE (i DUB) w klasycznym sensie, jednak generowaną przy użyciu komputerów, co z definicji (przynajmniej według autorów) wzajemnie się wyklucza i dzięki czemu udało im się uzyskać zupełnie nową jakość w gatunku. Przez prawie 10 lat działalności JAHTARI, przez wydawnictwo przewinęło się prawie 50 artystów pozostawiając po sobie mnóstwo muzyki stworzonej zgodnie z filozofią DLR. Założyciele labelu Disrupt i Rootah oraz deejay Dressla na potrzeby swoich improwizowanych występów live powołali Jahtari Riddim Force. Właśnie Dressla będzie reprezentował Jahtari podczas Dub Club Trójmiasto w Sopocie.
http://www.jahtari.org/
https://www.facebook.com/pages/Jahtari/195887563763960

DOC DRESSLA (JAHTARI) - po raz pierwszy zetknął się z muzyką basową w Wielkiej Brytanii, gdzie mieszkał w latach 2004-2006. Zainspirowany brytyjską kulturą sound systemową, wraz z grupą przyjaciół zbudowali własny Sequoia Sound System, z którym współorganizował plenerowe rave’y i free party w północnej Anglii. Jako deejay i selektor brał udział wielu sesjach, ucząc się rzemiosła od Jamajskich wokalistów. Wkrótce po przeprowadzce do Lipska, na jednej z lokalnych imprez spotkał Disrupta i Rootah. Zachwycony ich digitalowymi produkcjami chwycił za mikrofon. Wkrótce powstał projekt Jahtari Riddim Force, który zaowocował występami w UK i całej Europie oraz kilkoma wydawnictwami w rodzimym labelu Jahtari, w którym Dressla odpowiedzialny jest także za bookingi artystów współpracujących z wydawnictwem. Pochodzący z hip-hopowego środowiska Dressla jest także aktywny na innych scenach muzycznych. Jako Instruktah D hostował wokalnie występy wielu gwiazd sceny dubstep, jak Digital Mystikz, Pinch, Kromestar, Vex’d, Jazzsteppa, czy Wadadda. Jego silną stroną jest przede wszystkim freestyle. Swoje umiejętności szlifował na niezliczonej ilości sesji i dopiero od niedawna zaczął we właściwy sposób używać papieru i ołówka, dopracowywać szczegółowo utwory pod kątem nagrywek studyjnych. Jego pierwszy singiel 'Bomb Their Circles' na riddimie Disrupta (JTRNET19) ukazał się po ponad 10 latach aktywności na scenie.

SOLO BANTON - mając za sobą długi staż na brytyjskiej scenie sound systemowej jako deejay, selektor i producent (zaczął w wieku 11 lat w sound systemie King Shamma International), Solo stosunkowo niedawno skoncentrował się na solowej karierze wokalisty. Momentem przełomowym było dla niego spotkanie z Krisem Kemistem i seria wydawnictw dla Reality Shock Records ,co otworzyło drzwi na współpracę z wieloma innymi producentami i labelami na całym świecie jak Jahtari, Mungos Hi-Fi czy Dubkasm. Niemal natychmiast zdobył szerokie uznanie za swój oldschoolowy styl i często prześmiewcze, inteligentne teksty. Solo Banton na swoim koncie ma dwa świetnie przyjęte solowe albumy oraz dziesiątki singli. W ciągu ostatnich lat intensywnie koncertował po świecie zarówno w konwencji sound systemowej jak i z zespołem Reality Shock Upper Cut Band, a jego charakterystyczny i unikalny styl, seria muzycznych hitów i przepełnione energią występy na żywo już teraz zapewniły mu należne miejsce na scenie muzyki reggae, a to zdaje się dopiero początek kariery.
https://soundcloud.com/solo-banton
https://www.facebook.com/pages/Solo-Ban ... 5125535554

DUBSEED Dubseed to DJ i członek kolektywu Dub Chanters prezentujący typową brytyjską szkołę digitalnego dubu, zafascynowany dubem w najświeższym współczesnym wydaniu. Gra melodyjne, mocno basowe, hard stepowe sety oparte głównie na najnowszych UK Dub produkcjach, skupiając się zwłaszcza na przestrzennym i pulsującym reggae dubie, tanecznych steppersach oraz nowatorskim i masywnym dubstepie. Początki jego muzycznej drogi związane są z reggae dubem, fascynacją dubowym brzmieniem UK Roots i brytyjską sceną sound systemową. Obecnie w coraz większym stopniu zagłębia się w bezkompromisowe brzmienia dubstep co można usłyszeć w jego setach oraz odczuć w pasji animowania krakowskiej sceny. Organizator i rezydent legendarnych już cykli imprez: „Dub Temple” oraz „Dubstep Ahead!” w krakowskich Krzysztoforach, rożnego rodzaju muzycznych nielegalni i „dub rejvów” w podkrakowskich lasach oraz maniak głębokiego basu i sprzętu do jego generowania. Do tej pory udało mu się gościć na swoich sesjach wielu uznanych dj-ów, producentów i soundsystemów z zagranicy (m.in. Dubkasm, Bush Chemists, Jah Free, Weeding Dub, Dubateers, Roots Youths, Imperial Sound Army i innych) oraz praktycznie całą polską czołówkę związaną ze sceną dub i dubstep. Dubseed Sound System dysponuje w tej chwili mocą 23kW RMS, a o ilości wydmuchiwanego z 18" odwrotek basu krążą już legendy. Prezentowana przez Dubseed muzyka to efekt fascynacji brzmieniem brytyjskiej sceny sound systemowej oraz medytacyjną, dubową odmianą dubstepu.
https://www.facebook.com/DubseedSoundSystem

PANDADREAD SOUND SYSTEM to dwunastokilowatowa tuba propagandowa, skupiająca wokół siebie selektorów i wokalistów z Trójmiasta i okolic. Operatorzy sound systemu bratrat i DHS, czerpiąc pełnymi garściami z tradycji muzyki jamajskiej, w swojej selekcji eksperymentują z jej współczesnymi, elektronicznymi wcieleniami. Przez ponad 7 lat aktywności na polskiej scenie reggae, trójmiejski kolektyw dorobił się wiernej publiki i opinii najlepszej selekcji dub na Pomorzu. W międzyczasie, śladem jamajskich i brytyjskich sound systemów, konsekwentnie budowali własne, nastawione na skuteczność w niskich częstotliwościach nagłośnienie. Latem 2009 roku zrealizowali swoje plany, stając się pierwszym dubowym Sound Systemem na północ od stolicy. Rytm, wolność i bezkompromisowa kontestacja systemowego aparatu przemocy są przesłaniem, które wyraźnie bije z przemyślanego doboru prezentowanych przez Pandadread Sound System utworów, wzywając do tańca, świadomości oraz dobrej zabawy w każdym momencie życia. Podczas cyklu Dub Club Trójmiasto w Sfinksie zadbają także o niezbędną ilość osiemnastocalowych głośników niskotonowych gwarantujących głęboki odbiór prezentowanej na nich muzyki.
http://www.pandadread.reggaenet.pl/

MACK - Dj i promotor, od blisko dekady działa na scenie undergroundowej muzyki elektronicznej. Od 2007 roku prowadzi skupiający się na basowej muzyce sklep płytowy Mash-up Records. W 2009 roku założył pierwszy poważny polski label wydający dubstep - Moonshine Recordings, rok później kolejny skupiający się na głębokich brzmieniach - New Moon Recordings. Jest winylowym maniakiem z ciężką torbą pełną świeżych produkcji i dubplate-ów. Jego sety djskie to mieszanka ciężkiego basu, połamanych beatów i jamajskich brzmień.
http://www.facebook.com/Moonshine.Rec
http://www.mash-up.pl/

-----------------------------------------------

Współpraca i patronaty:
http://www.polskieradio.pl/czworka
http://www.trojmiasto.pl
http://www.toksyna.fm
http://www.facebook.com/bgrecordstore
http://www.mash-up.pl
http://www.reggaenet.pl
http://www.dubmassive.org
http://www.riddim.pl
http://www.lokaah.pl
http://www.aktivist.pl
http://www.muno.pl
http://www.dubstepforum.pl

Wróć do „Koncerty i imprezy kulturalne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości